Zmywarka tunelowa jest idealnym rozwiązaniem do restauracji, hoteli i firm gastronomicznych o dużym obciążeniu, w których liczy się przede wszystkim czas. Proces mycia naczyń odbywa się taśmowo. Brudne naczynia umieszcza się w koszu, a następnie wsuwa go do zmywarki tunelowej, gdzie są czyszczone pod wysokim ciśnieniem – aby usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia.

Zmywarki są nie tylko szybkie, ale również dokładne i ekonomiczne – dzięki m.in. systemom odzysku ciepła, uzdatniaczom do wody, ogranicznikom zużycia nabłyszczacza czy systemom automatycznego startu.

Zmywarki tunelowe różnią się rozmiarami, wydajnością, parametrami technicznymi, a także przeznaczeniem i możliwościami rozbudowy. W zależności od potrzeb można kupić gotowy zestaw lub zbudować go samodzielnie, np. dokładając z czasem kolejne moduły.

Czytaj więcej >

Jak wybrać zmywarkę tunelową?

O ile w przypadku zmywarek kapturowych rozróżniamy zmywarki do garnków, zmywarki do szkła, sztućców i uniwersalne, o tyle zmywarki tunelowe są przeznaczone do każdego rodzaju naczyń. Dzięki temu nie trzeba mieć kilku osobnych elementów, co ułatwia montaż i przyspiesza pracę.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki tunelowej?

  • Wydajność – parametr jest podawany w formie liczby koszy, jaką w ciągu godziny może umyć zmywarka tunelowa.
  • Układ zmywarki – zmywarki tunelowe mają dwa rodzaje układów – prosty i kątowy. Wybór będzie zależał od tego, jak jest rozplanowana kuchnia. Zmywarki różnią się także ze względu na to, czy wyjście jest z lewej, czy z prawej strony.
  • Wielkość komór – to parametr, który powinien być dostosowany do naczyń, jakie będą myte w zmywarce. Może się jednak zdarzyć, że przy ograniczonej przestrzeni trzeba będzie pójść na kompromis.
  • Możliwość rozbudowy – zarówno gotowe zestawy, jak i zmywarki gastronomiczne modułowe można rozbudowywać w zależności od potrzeb.
  • Funkcje i technologie – zmywarki mogą mieć funkcje pozwalające na redukcję kosztów, zwiększenie automatyzacji procesu mycia lub poprawę dokładności. Zaliczają się do nich np. systemy rekuperacji (odzysk ciepła), systemy recyrkulacji i filtrowania wody, automatyczne taśmy czy uzdatniacze do wody.
  • Łatwość obsługi – im bardziej zaawansowana jest automatyka zmywarki i sterowanie elektroniczne, tym łatwiejsza będzie jej obsługa, co pozwoli ograniczyć koszty osobowe i przyspieszyć proces mycia.

Zmywarka tunelowa do twojej firmy

Niezależnie od tego, czy prowadzisz dużą restaurację, hotel albo ruchliwy punkt gastronomiczny – wszędzie tam sprawdzi się zmywarka tunelowa. Cena urządzenia jest uzależniona od funkcjonalności, rozmiarów i możliwości rozbudowy. W przypadku mniejszych firm można kupić gotowe rozwiązanie niewielkich rozmiarów lub zmywarkę modułową do dalszej rozbudowy. W ofercie naszego sklepu mamy wyposażenie zmywalni potrzebne do szybkiego, ekonomicznego, ekologicznego i efektywnego mycia naczyń.