Miksery do drinków i koktajli w sklepie Gastromania.pl

W ofercie posiadamy urządzenia najpopularniejszych na rynku firm takich jak Hendi, Bartscher, Waring, Hamilton Beach oraz wielu innych, które możemy sprowadzić na zamówienie zgodnie z życzeniem lub zapotrzebowanie klienta. Dysponujemy także możliwościami dotarcia do większości części zamiennych dla tego typu urządzeń dostępnych na światowym rynku.

Czytaj więcej >

Złote reguły miksowania

Przystępując do przygotowania koktajlu należy bezwzględnie przestrzegać receptury, techniki miksowania, dobrego oziębienia, wielkości porcji, odpowiedniej dekoracji, jeśli taka jest wymagana oraz stosownego szkła (wielkość i fason). Nawet małe odstępstwo od receptury może całkowicie zmienić charakter mieszanego napoju. W miksologii recepty najczęściej podawane są w jednej porcji, chyba że są wieloporcjowe, co jest zawsze odpowiednio zaznaczone.

Rodzaje koktajli

Nauka o napojach mieszanych, czyli miksologia, rozróżnia napoje mieszane zimne i gorące, alkoholowe i bezalkoholowe i do większości z nich można wykorzystać miksery oraz shakery barowe do koktaji. Dzielą się one z kolei na napoje małe, czyli short drinki, których porcja waha się w granicach 60-100 ml oraz na napoje duże – long drinki – których porcja przekracza 100 ml i może dochodzić do 250 ml i więcej: