Profesjonalny sklep z zastawą i szkłem restauracyjnym

W tej kategorii prezentujemy największy wybór szkła i naczyń niezbędnych przy profesjonalnym podawaniu potraw i dań w restauracjach, pensjonatach, hotelach oraz innych lokalach gastronomicznych. Znajdziesz tu najpopularniejszych producentów szkła i porcelany w Europie jak i na świecie, najwyższej jakości sztućce a także wszelkiego rodzaju stołowe elementy dekoracyjne dla restauracji i hoteli. Nasz sklep to idealne miejsce dla każdego menadżera i właściciela domu weselnego, hotelu, kawiarni, pensjonatu a także agencji reklamowych, stołówek szkolnych oraz wszelkich zakładów zbiorowego żywienia (np. stołówki zakładowe i szpitalne). W ofercie posiadamy między innymi produkty takich producentów jak: RAK, ETERNUM, SOLA, LIBBEY, ARCOROC, LUBIANA, Chef&Sommelier, CHURCHILL, ARIANE i wielu innych.

Czytaj więcej >

Dlaczego dobrej jakości serwis stołowy jest ważny?

Niewielu właścicieli i menadżerów prowadzących biznes gastronomiczny docenia wagę wysokiej jakości naczyń do serwowania, zastawy stołowej, dobrej porcelany i szkła gastronomicznego. Nie tylko dobre jedzenie i przyjemna obsługa jest istotą sukcesu każdej dobrej restauracji ale także wystrój lokalu, którego istotnym elementem są wszystkie elementy znajdujące się na stole klienta. Podawanie posiłków to ogromna sztuka, która może zostać zrealizowana tylko dzięki posiadaniu odpowiedniej zastawy stołowej, sztućców oraz wszelkich niezbędnych akcesoriów. Wysokiej jakości zastawa restauracyjna w znacznym stopniu wpływa jak konsument patrzy na prowadzony przez nas lokal gastronomiczny. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest stosunkowo prosta – dzisiejszy świat jest coraz bardziej opanowany przez media, w których bardzo często kreuje się wizerunek restauracji jako miejsca w którym powinno się być obsłużonym na odpowiednim poziomie. I bardzo słusznie, ponieważ kto z nas chciałby zaprosić rodzinę lub znajomych do restauracji w której dania serwowane są na plastikowych talerzach lub mało atrakcyjnych naczyniach, lub co gorsza na obitej lub popękanej porcelanie (a takie sytuacje jednak nadal często mają miejsce)?.

Dlaczego jemy w restauracjach?

Zastanówmy się po co chodzimy do restauracji – dobrze zjeść? Zgadza się. Jednak bardzo często także dlatego aby miło spędzić czas w dobrym towarzystwie i przy smacznym jedzeniu. Zapewne płacąc za obiad w restauracji chciałbyś aby Twój posiłek został podany w sposób wyjątkowy – czyli niekoniecznie tak jak ma to miejsce w Twoim domu. Skoro płacisz to wymagasz. Idąc jeść poza domem spodziewasz się że zostaniesz obsłużony lepiej niż w domu a w każdym razie na pewno nie gorzej. Jak czułbyś się zapraszając na luksusowy obiad ważną dla Ciebie osobę, podczas gdy obiad podano by na najbardziej pospolitych talerzach? Jak czułbyś się gdyby zupę podano Wam na talerzu z innej serii niż talerz do drugiego dania. Restauracja, która spełnia tego rodzaju wymagania klienta zapewne będzie przez niego stale odwiedzana.

Nasza firma to zespół specjalistów która doradzi Ci oraz Twoim pracownikom jak w prawidłowy sposób dobrać porcelaną, szkło oraz wszystkie akcesoria stołowe tak aby uczynić Twój biznes przyjaznym i przyjemnym dla klientów.

Profesjonalna zastawa dla gastronomii

Mówi się, że jedzenie to uczta nie tylko dla ust, ale również dla innych zmysłów, jak wzrok, czy słuch. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasi goście czuli się komfortowo w naszym lokalu gastronomicznym, to zadbajmy również o jego wystrój – dobór mebli, dodatków, muzyki oraz właśnie zastawy gastronomicznej i szkła restauracyjnego. Danie, które zostanie podane na pięknym, delikatnym talerzu, w towarzystwie gustownych szklanek i kieliszków, z pewnością przypadnie do gustu każdemu klientowi w naszej restauracji. Warto zadbać o ten aspekt i wybierać produkty, które będą kompozycyjnie idealnie współgrały z wystrojem całego wnętrza. Ludzie często wybierają się do restauracji po to, aby sprobować nowym smaków i odkryć nowe, wyjątkowe potrawy, ale również dlatego, że chcą poczuć się wyjątkowo, odpocząć i zaczerpnąć inspiracji. Zastawa dla gastronomii, która będzie miała w sobie “to coś”, z pewnością przyczyni się do tego, że klienci będą polecać nasz lokal i regularnie do niego wracać.

Zastawa restauracyjna dla lokali gastronomicznych

Zastawa restauracyjna to przede wszystkim akcesoria i naczynia, które umieszcza się na stole konsumenckim. Jest to porcelana, szkło hartowane, naczynia z melaminy oraz poliwęglanu, naczynia z kamionki i z tworzywa sztucznego, a także inne akcesoria stołowe, jak cukiernice restauracyjne, kieliszki do jajek, łyżki przystawkowe, dzbanki na napoje, sosjerki restauracyjne, kubki gastronomiczne, maselniczki stołowe, butelki, podstawki pod sztućce, miski, dyspensery stołowe, pojemniki, półmiski stołowe, popielniczki stołowe, a także wazy, serwetniki stołowe, młynki do przypraw, czy przyprawniki stołowe. Zastawa restauracyjna powinna być skompletowana w taki sposób, aby każdy, nawet najmniejszy element, idealnie do siebie pasował. Pozwoli to na uzyskanie spójnej kombinacji, która wyeksponuje serwowane posiłki. Zastawa restauracyjna to produkty, które są dostępne w wieku kształtach, kolorach i wzorach, dzięki czemu z pewnością znajdziesz takie, które będą idealnie pasowały dla Twojej restauracji.

Szkło dla gastronomii

Na szczególną uwagę zasługuje również szkło dla gastronomii, które jest również bardzo ważnym elementem wystroju stołu konsumenckiego. Szkło dla gastronomii to wbrew pozorom nie tylko szklanki gastronomiczne i kieliszki szklane, ale również inne akcesoria i naczynia. Wyróżniamy m.in.: szkło do piwa, misy stołowe, pucharki do lodów, dzbanki szklane, karafki do wina, półmiski szklane, karafki do wody, talerze szklane, kubki ze szkła, filiżanki szklane, a także podstawki. Wykorzystanie delikatnego i kruchego surowca, jakim jest szkło, sprawia, że zaaranżowany stół wygląda naprawdę pięknie i budzi zachwyt u wszystkich gości lokalu gastronomicznego. Szkło dla gastronomii może być wykorzystywane w wielu lokalach gastronomicznych, jak restauracje, bary, firmy cateringowe, stołówki, jadłodajnie, kawiarnie, restauracje hotelowe, czy bufety. Bardzo często na rynku możemy spotkać się z produktami, które zostały wykonane z szkła hartowanego, kryształu bezołowiowego oraz klasycznego szkła.