Projekty technologiczne

Projekt i wyposażenie nowej a także modernizacja istniejących lokali gastronomicznych powinny być przeprowadzane na podstawie specjalnych projektów technologicznych. Dlatego zachęcamy do współpracy z naszą firmą już na etapie planowania inwestycji w lokal gastronomiczny. Dzięki wyspecjalizowanemu planowaniu wszystkich szczegółów unikamy wszelkich ewentualnych zmian w ich realizacji, które są zawsze znacznie droższe. Sklep Gastromania.pl oferuje profesjonalną realizację projektów technologicznych dla restauracji, barów, stołówek, cukierni, piekarni i innych. Przygotowujemy także plany modernizacyjne istniejących pomieszczeń.

Wykonujemy wszystkie pomiary


Nasz specjalista przeprowadzi wszystkie niezbędne pomiary, aby zapewnić najlepsze ergonomiczne wykorzystanie pomieszczenia lub miejsca w którym zostanie przeprowadzona renowacja lub instalacja nowych urządzeń i mebli. Dokładnie dopasujemy i zainstalujemy meble ze stali nierdzewnej oraz wszystkie inne urządzenia gastronomiczne niezbędne w każdym lokalu gastronomicznym.

Spełniamy standardy bezpieczeństwa i higieny


Za każdym razem, gdy opracowujemy projekt technologiczny, bierzemy pod uwagę indywidualne wymagania dotyczące Twojej działalności. Kładziemy duży nacisk na spełnienie wszystkich wymagań dotyczących higieny i przepisów bezpieczeństwa. Lokale gastronomiczne muszą spełniać wymogi HACCP i prawa europejskiego zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej nr 852/2004 w sprawie higieny środków spożywczych i przepisów rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa (Ministerstwo Rolnictwa Biuletyn nr 2/2010). Ponadto, ważne jest, aby stosować się również do międzynarodowych norm dotyczących żywności, np. Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zawartych w Kodeksie Żywności (Codex Alimentarius). Nie ma on wprawdzie ogólnie wiążącej mocy prawnej, ale jego zasady są powszechnie uznawane i stosowane w świecie gastronomii.

Proponujemy funkcjonalne rozwiązania


Zdajemy sobie sprawę, że podczas opracowywania projektu konieczna jest znajomość wiedzy z zakresu projektów technologicznych, technologii gastronomicznych oraz znajomości standardów bezpieczeństwa i higieny pracy. Podczas projektowania obiektów gastronomicznych należy zwrócić uwagę na funkcjonalność budynku i inne aspekty, takie jak lokalizacja urządzeń, wyjść, klimatyzacji i innych. Wszystkie te warunki są uwzględniane przez naszych wykwalifikowanych pracowników podczas opracowywania projektu. Nasi projektanci opracują kompleksowy projekt uwzględniający wszystkie instalacje elektryczne i gazowe.
Właściwie zaprojektowana przestrzeń funkcjonalna, wykorzystane materiały, konstrukcja, wyposażenie, wentylacja, instalacja wodociągowa i kanalizacyjna – wszystko to w znacznej mierze decyduje o wydajności pracy lokalu gastronomicznego. Usytuowanie urządzenia w kuchni lub zmywalni nie może być przypadkowe. Konieczne jest zapewnienie jednolitego procesu technologicznego, bezpieczeństwa i ergonomii pracy. W profesjonalnej gastronomii mówimy o tak zwanym procesie technologicznym, który jest podstawą do zaprojektowania przestrzeni funkcjonalnej w lokalu gastronomicznym. Jest to rodzaj lustra odzwierciedlającego technologiczną produkcję żywności, począwszy od dostawy surowców, ekspedycji i konsumpcji. W “profesjonalnych” kuchniach tak zwane procesy “brudne” i “czyste” muszą być wyraźnie oddzielone od siebie. Podczas realizacji projektu musimy zwrócić szczególną uwagę na te wymagania.
W związku z tym wybieramy niezbędne urządzenia do wyposażenia pomieszczeń. Zawsze staramy udzielać jak najlepszych porad przy wyborze odpowiednich urządzeń gastronomicznych, które będą wydajne, funkcjonalne, a jednocześnie będą miały prostą konstrukcję ułatwiającą czyszczenie i dezynfekcję.

Bezplatne projekty technologiczne


Zakończony projekt jest prezentowany w formie oferty z wyceną. Koszty projektu ustalane są indywidualnie w zależności od wielkości lokalu gastronomicznego i złożoności projektu. Jeśli zdecydujesz się na współpracę ze sklepem Gastromania.pl i na wyposażenie swojej kuchni w urządzenia i meble ze stali nierdzewnej, projekt technologiczny jest bezpłatny. Projekt może być dostarczony w formie elektronicznej lub drukowanej, zgodnie z wymaganiami klienta. W razie pytań skontaktuj się z nami za pomocą poczty elektronicznej lub telefonu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.