Wszystkie kategorie w dziale Wyciskarki do owoców

Profesjonalna wyciskarka do owoców to niezbędne wyposażenie każdego baru, kawiarni, restauracji oraz wszelkich innych lokali gastronomicznych zajmujących się przygotowywaniem różnorodnych napojów. Ręczne wyciskarki do cytrusów okażą się nieocenione, gdy potrzebna będzie niewielka ilość cytrusowego soku do drinków, natomiast z pomocą elektrycznych wyciskarek przygotowanie pysznego, świeżego soku nie zajmie zbyt wiele czasu. W Gastromanii proponujemy zarówno manualne, jak i elektryczne wyciskarki do soków – wszystkie pochodzące od renomowanych producentów (Hamilton Beach, Contacto, Stalgast i innych) oraz wykonane z najwyższej jakości materiałów. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i wyboru odpowiedniego sprzętu!

Czytaj więcej >

Jakie są rodzaje wyciskarek do owoców?

Wyciskarki do soków dzielą się przede wszystkim na manualne i elektryczne. Wśród tych dwóch grup wyróżnić jednak można szereg ich podtypów spełniających nieco odmienne funkcje.

Ręczne wyciskarki do owoców

Manualna wyciskarka do owoców (przede wszystkim cytrusów) sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma potrzeby przygotowywania soku w dużych ilościach, np. w barach serwujących drinki takie jak mojito, cuba libre czy margarita. Wyróżnia się następujące rodzaje manualnych wyciskarek:

  • jednoręczne wyciskacze do cytrusów – pozwalają na uzyskanie nawet zaledwie kilku kropel soku z cytryny czy limonki przydatnych do nadania charakteru drinkowi albo koktajlowi. Z powodzeniem można z nich korzystać jedną ręką, a ich specjalna konstrukcja zapobiega przedostaniu się pestek do przygotowywanego napoju;
  • stojące wyciskarki do owoców – przydadzą się, gdy potrzebna będzie większa ilość soku. Taka wyciskarka owoców ma stabilną konstrukcję oraz odpowiednio wyprofilowaną rączkę, co pozwala na wyciśnięcie soku z owocu do ostatniej kropli;
  • wyciskacze do plasterków cytryn – aby jedynie skropić napój albo danie niewielką ilością soku z cytryn, wystarczy użyć niedużej, poręcznej wyciskarki mieszczącej jeden plaster owocu;
  • wyciskacze do połówek cytrusów – taka wyciskarka do soku wyposażona jest w przydatny pojemnik na przygotowany sok, dzięki czemu nie trzeba martwić się o jego rozlanie.

Każda dostępna w naszym sklepie ręczna wyciskarka do cytrusów wykonana jest z najwyższej jakości materiałów (stali nierdzewnej albo wytrzymałego tworzywa sztucznego) oraz dostosowana do kontaktu z żywnością. Dzięki zastosowaniu odpowiednio wyprofilowanych rączek korzystanie z tych urządzeń jest wygodne i nie wymaga nadmiernego wysiłku. Niewielka ręczna wyciskarka do soków z powodzeniem zmieści się w dowolnej szufladzie, a decydując się na urządzenie w intensywnym kolorze (np. jasnozielonym lub żółtym), jej odnalezienie wśród innych przyrządów nie będzie stanowiło problemu. Natomiast stojąca wyciskarka do soku nie zajmie zbyt wiele miejsca na blacie, bez trudu można również przenieść ją w inne miejsce.

Elektryczne wyciskarki do soków

W większych lokalach gastronomicznych np. w pijalniach soku czy kawiarniach, a także w firmach cateringowych obecność szybkiej wyciskarki do soków będzie już niezbędna. Z pomocą elektrycznego urządzenia można nie tylko pozyskiwać sok z miękkich owoców cytrusowych, lecz również z warzyw, co pozwoli na stworzenie wyjątkowych kompozycji smakowych. W naszym sklepie można zaopatrzyć się w następujące elektryczne wyciskarki:

  • wyciskarki pionowe – to modele, w których zazwyczaj umieszcza się każdy z owoców pojedynczo. Są łatwe w obsłudze – wystarczy wcisnąć przycisk albo docisnąć umieszczoną na nich dźwignię, aby uruchomić maszynę. W dodatku taka wyciskarka często sprzedawana jest wraz z zestawem nakładek stożkowych o różnych wielkościach, co pozwala na dopasowanie ich do wyciskanego owocu i jego pełne wykorzystanie;
  • automatyczne wyciskarki do soków – ten rodzaj wyciskarek wyposażony jest w automatyczny podajnik, dzięki czemu nie trzeba co chwilę dokładać do niego kolejnych owoców. W ten sposób można uzyskać dużą ilość świeżo wyciskanego soku w zaledwie kilka sekund. Co więcej, taka przemysłowa wyciskarka do owoców stanowi ciekawe uzupełnienie wnętrza lokalu – klienci mogą bowiem na bieżąco obserwować produkcję soków;
  • wolnoobrotowe wyciskarki – takie urządzenia cechują się wolniejszą pracą niż ich tradycyjne odpowiedniki. Dzięki temu wyciskarki wolnoobrotowe pozwalają na zachowanie większej ilości składników odżywczych w przygotowywanym soku. Z pewnością takie napoje docenią klienci prowadzący zdrowy styl życia – nawet jeśli będą musieli nieco dłużej poczekać na szklankę soku. Wyciskarka wolnoobrotowa zazwyczaj będzie także generować mniejszy hałas niż jej standardowy odpowiednik.

Najlepsza wyciskarka do owoców gastronomiczna – jaką wybrać?

Wybór odpowiedniej wyciskarki do soków zależy przede wszystkim od charakteru danego lokalu. W przypadku barów, pubów i klubów, w których serwowane są wyłącznie drinki z niewielką zawartością soku cytrusowego, odpowiednim rozwiązaniem okazują się ręczne wyciskarki do owoców – nie zajmują dużo miejsca w lokalu, a także nie narażają na niepotrzebne koszty związane z większym poborem prądu. Natomiast jeśli chodzi o takie lokale jak kawiarnie, pijalnie soków czy hotele warto wziąć pod uwagę nasze wyciskarki elektryczne, które pozwalają na błyskawiczne przygotowanie świeżych soków.

Wyciskarka do owoców profesjonalna – jak wybrać elektryczny model?

Decydując się na zakup elektrycznej wyciskarki do soków, koniecznie należy zwrócić uwagę na jej wydajność, a dokładniej na liczbę obrotów na minutę. W przypadku najmocniejszych urządzeń wartość ta może wynosić nawet 3000 obr./min, co pozwoli w szybkim czasie obsłużyć wielu klientów. Warto także rozważyć zakup wyciskarki wolnoobrotowej, która pozwoli przygotować zdrowe, pyszne soki zarówno z owoców, jak i z warzyw.

Co więcej, niektóre urządzenia wyposażone są w takie funkcje dodatkowe jak regulacja gęstości soku czy możliwość ustalenia, jaka liczba owoców zostanie wykorzystana do wyprodukowania jednego soku – warto zwracać na nie uwagę, aby dzięki nim usprawnić funkcjonowanie swojego lokalu. Nie można również zapominać o materiale wykonania – dobra wyciskarka do owoców manualna powinna być wykonana ze stali nierdzewnej albo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Natomiast w przypadku elektrycznych wyciskarek warto sprawdzać, czy pojemnik na sok został wykonany ze stali nierdzewnej.

Niezbędne wyposażenie do przygotowywania soków

W Gastromanii można zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt barmański niezbędny do uzyskania świeżego soku z owoców i warzyw – niezależnie od tego, czy potrzebne jest elektryczne urządzenie, czy też wystarczy sprzęt manualny. W przypadku problemów z wyborem odpowiedniej wyciskarki zapraszamy do kontaktu – doradzimy, czy w danym przypadku lepiej będzie wybrać wyciskarkę wolnoobrotową, czy też automatyczną. W naszej ofercie znalazło się także inne wyposażenie baru, np. rozgniatacze do owoców, blendery barmańskie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i wyboru odpowiedniego sprzętu, który pozwoli zadziwić klientów serwowanymi napojami.