Wszystkie kategorie w dziale Blendery barmańskie

Blendery oraz profesjonalne miksery barowe pozwalają m.in. na przygotowanie napojów alkoholowych jak i niealkoholowych na bazie owoców, mleka lub lodu, przez co stają się niezastąpionym sprzętem w każdym lokalu gastronomicznym, barach, dyskotekach, coctailbarach, które serwują w swojej ofercie jakiekolwiek napoje. Blendery kielichowe mogą być wykorzystywane także w pomieszczeniu kuchennym do przygotowywania sosów, siekania i rozdrabniania owoców. Miksery barowe zbudowane są z modułu napędowego w którym znajduje się silnik i na którym umieszczone jest sterowanie urządzenia oraz zdejmowanego pojemnika z pokrywką w którym miksuje się dany produkt. W zależności od producenta pojemnik na miksowanie najczęściej ma pojemność od 1 do 4 litrów i wykonany jest z bardzo grubego poliwęglanu odpornego na uszkodzenia a w modelach przeznaczonych do użytkowania w kuchni, pojemnik najczęściej wykonywany jest ze stali nierdzewnej. Każdy pojemnik dodatkowo posiada miarkę pojemności na ścianie bocznej a na dnie wbudowany nóż miksujący, który wprawiany jest w ruch po nałożeniu pojemnika na moduł napędowy i włączeniu urządzenia.

W zależności od producenta – pojemnik na miksowanie najczęściej ma pojemność od 1 do 4 litrów i wykonany jest z bardzo grubego poliwęglanu, niezwykle odpornego na uszkodzenia. W modelach, które są przeznaczone do użytkowania w kuchni, pojemnik najczęściej wykonywany jest ze stali nierdzewnej. Każdy pojemnik posiada dodatkową miarkę pojemności na ścianie bocznej, a na dnie wbudowany nóż miksujący, który wprawiany jest w ruch po nałożeniu pojemnika na moduł napędowy i włączeniu urządzenia. Takie rozwiązanie sprawia, że blendery barmańskie są nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale również łatwe w obsłudze i utrzymaniu czystości.

Czytaj więcej >

Blendery barowe dla profesjonalistów

Najbardziej profesjonalne blendery barmańskie są wyposażone w dodatkową obudowę, która jest w formie pokrywy wyciszającej, co zapewnia maksymalnie cichą pracę. Niektórzy producenci, jak np: HAMILTON BEACH, posiadają w swojej ofercie opatentowane pojemniki, które zapewniają świetną cyrkulację tworzących się w pojemniku wirów prostopadłych i równoległych, dzięki czemu możemy być pewni, że zawartość całej objętości pojemnika, była w ruchu podczas procesu miksowania. Moduł napędowy, w zależności od zastosowania, występuje w wersjach o mocy nawet do 4 kW, co umożliwia rozpędzenie noża miksującego w pojemniku do prędkości nawet 39000 obr/min. Sterowanie urządzeniem może odbywać się za pomocą prostego włącznika i wyłącznika lub nieskomplikowanego potencjometru z regulacją obrotów. Bardziej profesjonalne blendery barmańskie posiadają sterowanie elektroniczne z programatorem z własnymi recepturami, wyświetlaczem, licznikiem cykli oraz obrotów. Nowoczesny design oraz zastosowanie najnowszych technologii sprawia, że większość urządzeń barmańskich jest ozdobą każdego lokalu, nadając mu stylowy klimat.

Profesjonalne miksery barowe, a domowe blendery

Często otrzymujemy pytanie: czy jest jakaś różnica pomiędzy profesjonalnym mikserem barowym a blenderem? W praktyce pod tymi określeniami kryje się jedno i to samo urządzenie, ponieważ miksery to urządzenia służące do miksowania i mieszania, a blendery to maszyny, które umożliwiają rozdrabnianie, kruszenie i szatkowanie owoców, warzyw oraz innych składników. Większość dostępnych na rynku urządzeń kryjących się pod nazwą “profesjonalne miksery barowe” spełnia obydwie funkcje, przy czym należy zawsze zwrócić uwagę, czy urządzenie jest przystosowane do kruszenia lodu. Warto wiedzieć, że producenci bardzo często traktują tę funkcję jako dodatkową.

Miksery i blendery barmańskie w ofercie Gastromania.pl

Oferowane Państwu w tej kategorii urządzenia barowe, obejmują całe spektrum blenderów barowych – wielu znanych producentów. Jest to między innymi firma: Waring, Hamilton Beach, Edenox, Hendi, Stalgast, dzięki czemu na pewno znajdą Państwo urządzenie odpowiadające wszystkim potrzebom. W przypadku jakichkolwiek pytań lub niestandardowych oczekiwań, a także zapotrzebowania na części zamienne dla urządzeń gastronomicznych, prosimy o kontakt. Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiedni, profesjonalny mikser barowy, który spełni wszystkie Państwa oczekiwania. Nasz zespół pomoże również w sprowadzeniu dla Państwa wszystkich niezbędnych części oraz akcesoriów.

Serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z zespołem Gastromania.pl oraz do zapoznania się z nasza ofertą! Wszystkie naszej blendery barmańskie to wyselekcjonowane produkty, które charakteryzują się najwyższa jakością wykonania. To wszystko dzięki zastosowaniu wysokiej klasy surowców oraz materiałów. Zapraszamy na zakupy!