Wszystkie kategorie w dziale Blendery barmańskie

Blender barmański to urządzenie, które pozwoli na szybkie przygotowanie niezbędnych składników do napojów alkoholowych, jak i bezalkoholowych, przez co z powodzeniem sprawdzi się w różnego rodzaju lokalach gastronomicznych – barach, pubach czy cocktailbarach. Taki blender może być wyposażony w kielich o różnej pojemności – w naszym sklepie dostępne są produkty mieszczące od 1,25 do nawet 5 l. Oferujemy również części zamienne do blenderów kielichowych – przede wszystkim zapasowe pojemniki, lecz również takie akcesoria jak myjki do blenderów czy tampery (popychacze). Z pewnością uda się tutaj znaleźć odpowiedni sprzęt do dowolnego lokalu!

Czytaj więcej >

Czym różnią się od siebie blendery barowe?

Blendery kielichowe występują w wielu różnych wersjach, dlatego warto wiedzieć, czym kierować się podczas szukania najlepszego sprzętu. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając blender barowy?

Pojemność kielicha

Już na pierwszy rzut oka widać, że blendery barmańskie różnią się od siebie pojemnością kielicha. Może ona wynosić od 1,25 l w przypadku niewielkich urządzeń do nawet 5 l, gdy mowa o dużych mikserach kielichowych. To, jaka pojemność kielicha będzie odpowiednia, zależy przede wszystkim od wielkości lokalu i zapotrzebowania na miksowane produkty.

W przypadku lokali serwujących znaczne ilości mlecznych shake’ów każdego dnia dobrym rozwiązaniem będzie mikser barowy z kielichem mieszczącym nawet kilka litrów produktów. Natomiast jeśli w barze serwuje się codziennie zaledwie kilka napojów zawierających zmiksowane owoce, lepszą opcją będzie niewielki blender o pojemności ok. 2 l. Warto pamiętać, że w parze z pojemnością idzie również wielkość wybranego blendera – nie ma zatem potrzeby zaopatrywania niewielkiego lokalu, gdzie ilość miejsca na sprzęty jest ograniczona, w blender o dużej pojemności.

Moc urządzenia

Wybierając blender barmański, koniecznie należy zwrócić uwagę także na jego moc. Może ona wynosić od 0,5 do 2,2 kW. Im większa moc blendera, tym szybciej może rozpędzić się nóż wewnątrz pojemnika. Z tego powodu blendery barmańskie o dużej mocy warto wybierać, jeśli mają służyć przede wszystkim do rozdrabniania owoców – urządzenie rozpędzające się do nawet 39 000 obrotów na minutę, zmiksuje nawet bardzo twarde produkty. Natomiast jeśli nowy blender ma służyć głównie do mieszania kilku składników czy przygotowywania sosów, zakup urządzenia o dużej mocy nie będzie niezbędny.

Sposób obsługi

Blendery barmańskie mogą mieć bardzo prosty sposób uruchamiania za pomocą pojedynczego włącznika. W niektórych modelach występuje jednak nieskomplikowany potencjometr z regulacją obrotów – dzięki niemu można dostosować tryb pracy urządzenia do stawianego przed nim zadania. Bardziej zaawansowane blendery są natomiast wyposażone w programator z wyświetlaczem, licznikiem cykli i obrotów. W ten sposób można dokładnie dopasować sposób działania blendera do swoich preferencji. Część oferowanych urządzeń ma również wgrane programy, co znacznie przyspieszy rozpoczęcie blendowania.

Blendery z zaawansowanym sterowaniem można polecić zwłaszcza barmanom, którzy lubią eksperymentować z przygotowywanymi napojami. W przypadku sporadycznego miksowania można jednak zdecydować się na proste urządzenie z pojedynczym włącznikiem.

Dodatkowe funkcje

Producenci blenderów kielichowych stosują w swoich produktach coraz to nowsze technologie, które ułatwiają pracę barmanów oraz czynią doświadczenia odwiedzających lokal klientów jeszcze lepszymi. Na uwagę zasługują zwłaszcza dodatkowe obudowy do blenderów wprowadzone m.in. przez firmę Hamilton Beach. Takie pokrywy mają właściwości wyciszające, dzięki czemu hałas powodowany pracą urządzenia zostaje znacznie zredukowany. Wpływa to pozytywnie zarówno na pracowników korzystających ze sprzętu, jak i na klientów, którzy mogą oddać się nieprzerywanej hałasem rozmowie. W blenderach wykorzystuje się również technologie zapewniające lepszą cyrkulację tworzących się wewnątrz pojemnika wirów, co sprawia, że cała zawartość kielicha będzie w ruchu podczas miksowania.

Odpowiedni blender kielichowy do każdego lokalu

Blender barmański sprawdzi się świetnie w każdym lokalu gastronomicznym serwującym napoje. Warto jednak dobierać ten sprzęt odpowiednio do zapotrzebowania baru czy restauracji – zwrócić uwagę na jego pojemność, moc oraz sposób obsługi. W przypadku eleganckich lokali ważną rolę będzie odgrywał również nowoczesny design blendera. Warto także sprawdzać, czy noże zostały wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej.

W naszym sklepie znajdą Państwo kompleksowe, profesjonalne wyposażenie baru – nie tylko blendery kielichowe, lecz również przeznaczone do nich akcesoria, takie jak myjki pomagające w utrzymaniu czystości kielichów. Inny sprzęt barmański, taki jak ekspresy do kawy, wyciskarki do owoców czy sokowirówki również mogą Państwo znaleźć w naszej ofercie. W przypadku problemów z wyborem odpowiedniego sprzętu zawsze chętnie służymy Państwu pomocą – doradzimy, jakie urządzenia sprawdzą się najlepiej w przypadku baru, a na jakie lepiej postawić, prowadząc większą restaurację.