Maszyny do mielenia – Jakie są ich rodzaje?

W zależności od miejsca zastosowania tego rodzaju sprzętu – w domu lub zakładzie gastronomicznym – stosowane są różne rodzaje maszyn. Drobne (ręczne lub elektryczne) maszyny do mielenia wykorzystywane przez nas w domu, nie są przygotowane do pracy ciągłej. Tu ich miejsce zastępują profesjonalne urządzenia o wydajnościach od 50 kg/h do kilku ton na godzinę. Decydując się na zakup takiej maszyny szczególną uwagę należy zwrócić na ilość oraz jakość zastosowanych w niej elementów. Wpływa to bezpośrednio na kwalifikację tego rodzaju sprzętu. Maszyny do mielenia mięsa dzielą się w tej kwestii na trzy rodzaje stosowanych systemów. W standardowym systemie typu ENTERPRISE, maszyna wyposażona jest w układ: ślimak, nożyk oraz sitko. Rozbudowana wersja tego systemu, skrywająca się pod nazwą UNGER 3, wykorzystuje dodatkowo szarpak, czyli specjalny rodzaj tarczy stosowany do rozdrabniania mięsa na mniejsze kawałki. Najbardziej rozwiniętą wersją maszyny do mielenia mięsa, jest sprzęt zaopatrzony w system UNGER 5, na który składa się: ślimak, szarpak, nożyk, sitko oraz dodatkowy nożyk i sito. Dodatkowo, maszyny do mięsa można sklasyfikować na maszyny bez chłodzenia oraz te, które mają wbudowane chłodzenie.

Czytaj więcej >

Wilki do mięsa – co to takiego?

Wilki do mielenia mięsa to nic innego jak standardowe, z reguły nastolne urządzenia mielące do mięsa. Terminologia ta jest powszechnie używana w branży gastronomicznej przez producentów i dystrybutorów sprzętu, a jej korzeni należy upatrywać w charakterystycznym kształcie leja – gardzieli oraz części urządzenia, w której znajduje się zestaw tnący wraz ze ślimakiem. Zwłaszcza co do starszych, ręcznych modeli młynków do mięsa, nasuwa się skojarzenie z głową wilka.

Maszyny do mielenia mięsa w ofercie sklepu Gastromania.pl

W naszym asortymencie znajduje się kompleksowa oferta wilków do mięsa wielu producentów, jak m.in. Hendi, Stalgast, czy RM Gastro. Są to standardowe, najpopularniejsze modele przeznaczone dla profesjonalnej gastronomii. W ofercie posiadamy również maszyny mniej popularne – przemysłowe, a także te, które mają wbudowany wewnętrzny system chłodzeniem, o większych wydajnościach produkcji światowej klasy producentów tego rodzaju sprzętu. W przypadku szczegółowych pytań, w związku z prawidłowym doborem maszyny do mięsa dla Państwa firmy, prosimy o kontakt z naszym działem handlowym.

Części zamienne do wilków do mięsa dostępne w Gastromania.pl

Nasza firma współpracuje z czołowymi światowymi producentami maszyn do mięsa oraz firmami specjalizującymi się w sprowadzaniu i produkcji na zamówienie sitek, szarpaków, noży oraz podajników ślimakowych, a także innych części zamiennych dla większości dostępnych na rynku urządzeń gastronomicznych oraz przemysłowych. Jeśli mają Państwo nietypowe zapytanie lub potrzebują Państwo odpowiednich części dla swojej maszyny – prosimy o bezpośredni kontakt z zespołem Gastromania.pl.

Serwisowania i czyszczenie maszyny do mielenia mięsa

Maszyny do mielenia mięsa, podobnie jak wszystkie urządzenia stosowane w przemyśle spożywczym i gastronomicznym, wymagają odpowiedniej dbałości. Mowa tu zarówno o odpowiednim utrzymaniu sprzętu, czyli regularnym czyszczeniu (każdorazowo po zakończeniu pracy), które jest wymagane przez stosowne normy sanitarne, jak i jego serwisowaniu. Wpływa to zarówno na bezpieczeństwo osób obsługujących sprzęt, jak i jego wydajność. W przypadku maszyny do mielenia mięsa, regularnej kontroli podlegają noże, które powinny być systematycznie ostrzone, a w razie potrzeby również wymieniane. Najbezpieczniej zdać się w tej materii na serwis, który udzieli nam dodatkowo gwarancji na dokonane zmiany. W Gastromania.pl udzielimy Państwu wszystkich niezbędnych informacji w tym zakresie.