Produkcja spożywcza – akcesoria i artykuły do produkcji cukierniczej

Produkcja spożywcza, a konkretniej urządzenia i akcesoria do produkcji spożywczej, umożliwiają wytwarzanie gotowych produktów lub półproduktów, które następnie nadają się do spożycia przez ludzi. Przykładem produkcji spożywczej może być np. cukiernictwo, a także wytwarzanie lodów, bitej śmietany, czy czekolady. Jeżeli potrzebujemy zakupić do naszego lokalu gastronomicznego lub zakładów żywieniowych profesjonalne artykuły i akcesoria, to pamiętajmy o tym, aby wybierać produkty z górnej półki, które zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości. Zakup gadżetów i urządzeń wysokiej klasy sprawi, że z pewnością zakupione produkty posłużą nam przez wiele, wiele lat. W tym artykule przyjrzymy się bliżej urządzeniom i akcesoriom do produkcji lodów oraz czekolady. Jeżeli interesuje Cię ten temat, to zapraszamy do zapoznania się z całym materiałem!

Czytaj więcej >

Produkcja lodów – innowacyjne urządzenia gastronomiczne

Produkcja lodów od wielu lat cieszy się sporą popularnością. W każdym, nawet małym miasteczku, znajduje się przynajmniej jeden punkt gastronomiczny, który oferuje swoim klientom ten orzeźwiający przysmak. Najczęściej z tego typu punktami możemy spotkać się w miejscowościach nadmorskich oraz w miejscach, które są bardzo nastawione na turystykę. Podstawowymi urządzeniami, które są absolutnym niezbędnikiem przy produkcji lodów, są pasteryzatory oraz frezery. Wszystkie produkty tego typu posiadają odpowiednie certyfikaty i spełniają określone wymagania, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne i nadają się do bezpośredniego kontaktu z produktami spożywczymi oraz z żywnością. Spotkać się możemy również z maszynami do lodów rzemieślniczych – przygotowywanych według unikatowej receptury, a także maszynami do dozowania lodów oraz do lodów włoskich. Produkcja lodów nie jest procesem bardzo skomplikowanym, wymagane jest tylko posiadanie odpowiedniego sprzętu oraz urządzeń i maszyn.

Produkcja czekolady – co warto kupić, aby przygotować własne czekoladki i tabliczki?

Produkcja spożywcza to nie tylko lody, ale również wyroby czekoladowe. Produkcja czekolady wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji, wiedzy i umiejętności, ale również odpowiedniego sprzętu, gadżetów i akcesoriów. Pierwszym ważnym elementem są maszyny do produkcji czekolady, jak np. drażetkarka, temperówki (do temperowania czekolady), maszyny do produkcji trufli oraz pralin, a także krajalnice do ciast i czekolady oraz oblewarki do czekolady. Same urządzenia to jednak nie wszystko! Bardzo ważne jest również wyposażenie naszego lokalu w przydatne akcesoria, jak: podgrzewacze do czekolady, fontanny czekoladowe, formy do czekolady (formy do pralin i trufli, formy do batonów, formy do tabliczek czekolady, formy do figurek czekoladowych, formy do dekoracji czekoladowych, formy do lizaków czekoladowych, czy opakowania i ekspozytory do pralin i czekolady), a także folie transferowe do czekolady. Produktów na rynku jest naprawdę wiele, dlatego z pewnością każdy z Państwa znajdzie dla siebie akcesoria idealne!