Odwrócona osmoza – najbardziej opłacalna metoda na walkę z zanieczyszczeniami

Odwrócona osmoza działa na zasadzie wstępnej filtracji i oczyszczania, podczas której usunięte zostają wszystkie zanieczyszczenia chemiczne, mechaniczne i organiczne, aby następnie odfiltrować pozostałe rozpuszczone związki oraz sole mineralne. Odwrócona osmoza jest jedną z bardziej opłacalnych metod na uzyskanie całkowicie odsolonej wody. Cały proces zachodzi w membranie osmotycznej, która przypomina sito. Przepuszcza przez siebie wyłącznie czystą wodę, a wszystkie cząsteczki, które są zdecydowanie większe niż otwory sita, prowadzone są do kanalizacji.

Czytaj więcej >

Odwrócona osmoza – niezastąpione rozwiązanie dla zmywarek do szkła!

Sól mineralna znajdująca się w wodzie ma bardzo niekorzystny wpływ na stan szkła i sztućców. Odwrócona osmoza jest metodą, która może zagwarantować uzyskanie zdemineralizowanej wody, dzięki której zastawa stołowa będzie pozbawiona smug i osadów. W sklepie Gastromania.pl znajdą Państwo wiele modeli o różnej wydajności. Jeśli posiadają Państwo zmywarkę z pompą płuczącą oraz bojlerem atmosferycznym, to zbiornik magazynowy nie jest wymagany. Jednak w przypadku braku tych podzespołów należy wyposażyć się w zbiornik ciśnieniowy lub bezciśnieniowy wraz z dodatkową pompą. Oczywiście wybór najlepszego rozwiązania zależy od warunków panujących w danym lokalu gastronomicznym oraz od zapotrzebowania na wodę, która jest wykorzystywana przez zmywarkę.

W jakich innych urządzeniach może być wykorzystywana odwrócona osmoza?

Ekspresy do kawy są urządzeniami wymagającymi wody, która ma ściśle określone parametry, jak na przykład twardość czy odczyn pH. Odwrócona osmoza jest metodą, dzięki której można to osiągnąć. Kolejnym urządzeniem potrzebującym odpowiednio zdemineralizowanej wody, jest kostkarka do lodu. W momencie, w którym woda będzie miała bardzo dużą zawartość minerałów, kostki lodu nie będą krystalicznie przezroczyste. Piece konwekcyjno-parowe są urządzeniami, w których odwrócona osmoza również sprawdzi się świetnie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem i życzymy udanych zakupów!