Niemal każdy lokal serwujący napoje alkoholowe, a zwłaszcza drinki takie jak mojito lub caipirinha, potrzebuje profesjonalnego wyposażenia, które skróci czas realizacji zamówień. Do tej kategorii należą muddlery – ubijaki do owoców, z pomocą których można szybko rozdrobnić składniki wszelkiego rodzaju drinków do pożądanej postaci. Muddlery w większości przypadków zakończone są specyficznymi ząbkami, które ułatwiają cały proces rozgniatania owoców. Muddler koktajlowy może być użyty także do kruszenia niewielkich ilości lodu do wykorzystania w schłodzonych napojach. Taki przyrząd z pewnością będzie nieocenioną pomocą w każdym barze i klubie oraz w wielu restauracjach.

Czytaj więcej >

Muddler – rozgniatacz do owoców – niezastąpione narzędzie barmana

Muddler do owoców lub też tłuczek barmański – pod tymi pojęciami kryje się ten sam przyrząd, natomiast poszczególne modele będą się od siebie znacznie różnić. Zgodnie z nazwą, muddler barmański jest skierowany przede wszystkim do barmanów przygotowujących różnorodne napoje alkoholowe wymagające rozdrobnionych owoców, lodu, cukru lub ziół (szczególnie mięty). W tej kategorii znajdą także Państwo moździerze przeznaczone do kruszenia lodu oraz przybory do rozłupywania orzechów.

Te w istocie proste, lecz przemyślane pod względem budowy narzędzia przypominają do pewnego stopnia znane z kuchni tłuczki do mięsa – zwłaszcza jeśli chodzi o ząbkowaną „główkę” (chociaż istnieją także muddlery zakończone w inny sposób). W działaniu jednak bliżej im do moździerza, a ponadto standardowy ubijak barmański może być wykonany z różnych materiałów – wytrzymałego tworzywa sztucznego, polipropylenu, stali nierdzewnej lub drewna. Wysokiej klasy surowce użyte do produkcji muddlerów zapewniają zarówno dłuższą żywotność urządzenia, jak i chronią przed uszkodzeniami mogącymi doprowadzić do powstania małych odłamków, które z kolei mogłyby dostać się do drinków.

Oczywiście nie zapomniano o ergonomii – profilowane rączki ułatwiają nawet intensywną pracę i czynią cały proces bezpieczniejszym. Muddlery ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego mogą być myte w zmywarkach, a drewniane należy myć ręcznie. Dobry tłuczek barmański do rozgniatania owoców będzie odporny na działanie kwasów i innych czynników, które mogłyby wpływać na smak drinków.

Muddler do drinków – funkcjonalność, ale także estetyka

Chociaż możliwość łatwiejszego przygotowania napojów alkoholowych to podstawowe zadanie muddlerów, to ze względu na zróżnicowane kształty, kolory, długości i wykorzystane materiały, mogą być one także ozdobą każdego baru. Modele ze stali nierdzewnej są dość uniwersalne i podkreślają nowoczesny charakter lokalu, z kolei muddler drewniany to wybór dla zwolenników rustykalnego wystroju wnętrza.

Warianty kolorowe z tworzyw sztucznych podkreślą rozrywkowy charakter klubu, dyskoteki lub baru utrzymanego w luźniejszej stylistyce. Z drugiej strony muddlery ze stali nierdzewnej pokrytej mosiądzem będą stanowić gustowny dodatek w eleganckich restauracjach (zwłaszcza hotelowych). Zdecydowanie jednak każdy produkt dostępny w tej kategorii będzie narzędziem podkreślającym profesjonalizm osoby pracującej za barem.

Dlaczego warto zainwestować w dobry ugniatacz barmański?

Świeże soki owocowe to częsta baza drinków, jednak skoro można je pozyskać np. z pomocą wyciskarki, to jakie szczególne zastosowanie znajdują muddlery? Przede wszystkim muddler sprawdzi się, gdy w przepisie na danego drinka nie chodzi jedynie o sok z owoców, ale także o jego cząstki. Owoce (szczególnie te miękkie) muszą być zatem poddane ręcznemu ugniataniu, a użycie w tym celu muddlera zapewnia dużą precyzję i kontrolę.

Lekkie ugniatanie owoców sprawia, że zachowują one swoją słodycz i teksturę, wydzielają odpowiednią ilość soku i związków aromatycznych, co pozwala na przygotowanie najwyższej klasy drinków. Inwestycja w ugniatacze barmańskie jest zatem warta rozważenia zwłaszcza w tych lokalach, gdzie stawia się na kompleksowe wyposażenie baru. Mając odpowiedni zestaw narzędzi, barman może być w stanie zaspokoić nawet najbardziej nietypowe gusta klientów.

Akcesoria do baru dla profesjonalistów

Muddlery do owoców to niewątpliwie przydatne narzędzia poszerzające możliwości profesjonalnego barmana. Jeśli chcą Państwo wyposażyć swój lokal w wysokiej jakości sprzęt barmański, to zachęcamy do zapoznania się z innymi kategoriami naszego sklepu. W razie wątpliwości odnośnie zakupu elementów naszego asortymentu zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością pomagamy w wyborze.