Filtry wody dla gastronomii – korzystaj tylko ze sprawdzonych produktów

Gastromania.pl to prężnie rozwijający się sklep internetowy, który w swojej ofercie ma wyłącznie produkty trwałe i wytrzymałe. Profesjonalne filtry wody dla gastronomii są dostępne w kilku wersjach, takich jak filtr z głowicą do kostkarek, system filtracji wody do ekspresów do kawy, filtr do kostkarek do lodu, automatyczny zmiękczacz do wody czy filtr zgrubny do wody. W naszym sklepie mogą Państwo znaleźć również filtry do wody firmy Brita o przepływie znamionowym 60 l/h. Tego typu filtry redukują twardość węglanową wody, dzięki czemu osady wapienne nie pojawiają się tak często we wnętrzach urządzeń elektronicznych. Dodatkowym atutem filtrów do wody jest to, że usuwają substancje zakłócające jej smak i aromat.

Czytaj więcej >

Jakie filtry wody dla gastronomii do kostkarek wybrać?

W ofercie sklepu Gastromania.pl znajdą Państwo kilka wersji filtrów do kostkarek. Jednym z nich jest ten o zawrotnej wydajności aż 60 000 litrów! Filtry wody dla gastronomii trzeba niestety regularnie wymieniać, ale dzięki tak dużej żywotności będzie to o wiele mniej uciążliwe. Wymiana tego typu produktów jest naprawdę prosta, ponieważ nie wymaga użycia żadnych dodatkowych narzędzi. Należy jedynie stary filtr zastąpić nowym. Warto wspomnieć, że podczas filtracji nie występuje wytrącanie niezbędnych minerałów znajdujących się naturalnie w wodzie.

Filtry wody dla gastronomii – czym jest filtr zgrubny?

Filtry wody dla gastronomii są naprawdę kluczowymi elementami. Wybór odpowiedniego modelu skutkuje przede wszystkim zdrowszą i smaczniejszą wodą. Filtr zgrubny montowany jest na przewodach przyłączeniowych do wody. Jego zadaniem jest przedłużenie żywotności żywicy, która znajduje się w zmiękczaczach i uzdatniaczach wody oraz ochrona urządzeń przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami. Dzięki przezroczystej obudowie będą Państwo w stanie dokładnie i na bieżąco kontrolować stopień zabrudzenia filtra. Tego typu produkty mają wymienne wkłady sznurkowe, które można zamontować w bardzo łatwy sposób.