Wszystkie kategorie w dziale Okapy i wyciągi dla gastronomii

Wyciągi gastronomiczne, profesjonalne okapy – szeroka oferta

Sklep internetowy z wyposażeniem profesjonalnych kuchni Gastromania pozwala zaopatrzyć się w okapy gastronomiczne i wyciągi przemysłowe o bardzo zróżnicowanych parametrach, rodzajach oraz trybie pracy. Znajdziemy tu zarówno profesjonalne okapy przyścienne, jak i centralne – o kształtach skośnym, skrzyniowym oraz trapezowym. Wybrać można również tryb pracy urządzenia – spośród takich wariantów, jak indukcyjny, kompensacyjny, kompensacyjno-indukcyjny, a także wywiewny. Szeroki zakres dostępnych długości i szerokości (od 0,5 do 2,4 m) pozwala wybrać produkt niejako szyty na miarę konkretnych pomieszczeń kuchennych. Co równie istotne, wysokiej jakości okapy gastronomiczne czy też wyciągi przemysłowe można zamówić w e-sklepie w różnych przedziałach cenowych – począwszy od produktów dość podstawowych, aż po takie o przydatnym wyposażeniu dodatkowym i ciekawych rozwiązaniach, które mogą np. zwiększać wydajność okapu. Warto też mieć na uwadze, że ogromna liczba towarów w naszym sklepie dostępna jest w niezwykle atrakcyjnych cenach promocyjnych.

Czytaj więcej >

Okapy dla gastronomii – dostępne rozwiązania

Okapy gastronomiczne dostępne w e-sklepie Gastromania wykonane są z wysokiej jakości materiałów, jak ferrytyczna stal nierdzewna AISI 445 w formie spawanej oraz nitowanej. Typowe elementy to rynienka ociekowa na tłuszcz oraz skropliny ściekające z labiryntowych filtrów tłuszczu, a także kranik do opróżniania zawartości rynienki. Z kolei dodatkowe wyposażenie, jakie możemy spotkać np. w przypadku okapów kompensacyjno-indukcyjnych, to króćce nadmuchowe oraz otwory na ściankach bocznych, dzięki którym powietrze jest kierowane w stronę pomieszczenia oraz części roboczej okapu. Pozwala to m.in. schłodzić powietrze wciągane znad urządzeń grzewczych i zmniejszyć jego objętość oraz zwiększyć wydajność okapu.

Okapy gastronomiczne z górnej półki

Jeśli zależy Ci na wysokim komforcie użytkowania czy też większej wydajności urządzenia, warto postawić na okapy dla gastronomii z nieco wyższej półki. Jeżeli interesują Cię zaawansowane rozwiązania wentylacyjne bądź też masz nietypowe oczekiwania w odniesieniu do różnego rodzaju okapów oraz wyciągów nierdzewnych, pozostajemy do Twojej dyspozycji. Wystarczy zapytać jednego z naszych pracowników o możliwość wykonania takiej realizacji, jak np. wiele mebli technologicznych do jednego obiektu czy też zamówienie okapów z systemami gaszenia pożarów. Warto mieć też na uwadze, że w przypadku rozwiązań o długości przekraczającej 2,9 m zamawiane urządzenia (np. profesjonalne okapy nadmuchowo-wyciągowe z indukcją, wyciągi gastronomiczne przyścienne) są produkowane i dostarczane w kilku elementach – do złożenia w docelowym, określonym przez klienta miejscu.

Okapy gastronomiczne szyte na miarę

Warto również pamiętać, że rozmaite profesjonalne okapy mogą zostać – na życzenie klienta – wykonane w wielu interesujących opcjach dodatkowych. Można zdecydować się np. na wybraną grubość blachy (od 0,8 do 2 mm) bądź też na filtry tłuszczu o dowolnych wymiarach, a także wybrać najbardziej optymalny rodzaj oświetlenia – LED, świetlówkowe bądź halogenowe. Wariantem jest również instalacja elektryczna oraz włącznik do obsługi oświetlenia lub wentylatora. Ten ostatni może też zostać wbudowany w okap, jednak nie jest to rozwiązanie polecane. Na zamówienie klienta okapy gastronomiczne mogą też zostać wyposażone w okrągłe, kwadratowe bądź prostokątne króćce wyciągowe w dowolnym wymiarze; ich lokalizacja również określana jest przez zamawiającego – na ścianie bocznej lub tylnej okapu. Najbardziej preferowaną lokalizację i wymiary można też wybrać w przypadku zawiesi, haków montażowych. Przede wszystkim jednak zamówione profesjonalne okapy dla gastronomii mogą zostać na życzenie wykonane z dowolnego gatunku stali nierdzewnej, np. AISI 304, z dokładnością do 1 mm. Skorzystanie z wymienionych opcji dodatkowych wiąże się z dodatkową opłatą.

Dodatkowe wyposażenie okapów – nie tylko łapacze tłuszczu

Ale kategoria Okapy i wyciągi dla gastronomii| Gastromania obejmująca profesjonalne okapy oraz wyciągi gastronomiczne, to również szeroka oferta łapaczy tłuszczu, które cieszą się w naszym e-sklepie bardzo dużym powodzeniem. Do produktów najchętniej wybieranych przez klientów Gastromania.pl należą np. labiryntowe filtry – łapacze tłuszczu ze stali nierdzewnej do gastronomicznych okapów wyciągowych, szerokie na 0,5 m, a długie na 0,4 bądź 0,5 m. To oczywiście tylko jedna z opcji dostępnych w naszym e-sklepie z profesjonalnym wyposażeniem pomieszczeń kuchennych. Warto też wiedzieć, że jeśli nie znajdziesz u nas takiego łapacza tłuszczu, jaki idealnie wpisałby się w wyposażaną bądź doposażaną kuchnię, jesteśmy gotowi wykonać ten element nierdzewny – podobnie, jak wiele innych – na zamówienie, zgodnie ze specyfikacją, wymiarami i innymi informacjami podanymi przez klienta. Zamawiając okapy gastronomiczne, warto bowiem pamiętać, że w skład standardowego wyposażenia tego urządzenia nie wchodzą zarówno łapacze tłuszczu, jak i zawiesia oraz oświetlenie – dostępne w różnych opcjach za dodatkową opłatą.