Profesjonalne wyposażenie bufetu

Bufety oraz firmy cateringowe wymagają posiadania odpowiednich akcesoriów oraz urządzeń gastronomicznych, które umożliwią im sprawną i efektywną pracę. Wyposażenie bufetu to nie tylko meble cateringowe, jak początkowo mogłoby się nam wydawać, ale również inne akcesoria i urządzenia, które są niezastąpione podczas codziennej pracy. Wyposażenie bufetu to również termosy gastronomiczne, naczynia bufetowe (tace, podgrzewacze stołowe, dozowniki i koszyki bufetowe, patery i etażery, naczynia i sztućce jednorazowe, koryta drewniane itd.), kosze i pojemniki do transportu, bufety gastronomiczne, meble ogrodowe, a także profesjonalne warniki oraz zaparzacze. Do produkcji tego typu urządzeń i akcesoriów stosuje się materiały najwyższej jakości, aby zakupione produkty mogły nam posłużyć przez lata. Bardzo często jest stosowana stal nierdzewna, która ma właściwości antykorozyjne, a także aluminium, polipropylen, drewno, czy melamina. W tym artykule przyjrzymy się bliżej meblom cateringowym, które występują w wielu różnych wariantach, a także profesjonalnym termosom gastronomicznym. Jeżeli interesuje Cię ten temat, to zapraszamy do zapoznania się z całością!

Czytaj więcej >

Meble cateringowe, które ułatwią Ci życie!

Meble cateringowe powinny posiadać trzy podstawowe cechy: stabilną konstrukcję, ładny design oraz powierzchnię, która jest łatwa w utrzymaniu czystości. Najważniejsza jest trwałość i budowa konstrukcji, gdyż mebel powinien stać stabilnie i nie przemieszczać się – zwłaszcza podczas jedzenia, a także w sytuacjach losowych, które mogły go narazić na wywrócenie. Jeżeli nasz stół cateringowy, ławka, czy krzesło, będzie stała stabilnie, to zapewni to maksymalny komfort gościom oraz klientom. Kolejnym ważnym czynnikiem jest ładny wygląd. Sama trwałość to nie wszystko! Od zawsze mówi się, że człowiek nie je tylko ustami, ale również oczami. Jeśli stół lub inny mebel będzie prezentował się pięknie, to z pewnością umili to gościom spożywanie posiłku. Trzecią cechą, o której wspominaliśmy wcześniej, jest powierzchnia mebla. Warto wybrać produkt, który będzie wykonany ze szkła, polipropylenu, czy polietylenu, gdyż te materiały naprawdę łatwo utrzymać w czystości. Jest to szczególnie ważne w przypadku imprez plenerowych, które odbywają się na świeżym powietrzu. Meble cateringowe są świetnym rozwiązaniem, a dodatkowo warto również zainwestować w profesjonalne obrusy na stoły cateringowe, których nie trzeba prasować. Takie rozwiązanie nie tylko ochroni mebel przed brudem i uszkodzeniami, ale również pozwoli zaoszczędzić sporą ilość czasu!

Termosy gastronomiczne – jaki produkt warto wybrać?

Termosy gastronomiczne to kolejne ważne akcesoria, których nie może zabraknąć w żadnym bufecie, stołówce oraz w firmie cateringowej. Są to naczynia, które pozwalają na przechowywanie i transportowanie ciepłych napojów oraz posiłków. Możemy wyróżnić trzy główne rodzaje termosów gastronomicznych. Pierwsze z nich to termosy stołowe, których zadaniem jest utrzymywanie wody lub gotowego napoju (kawy, herbaty) w odpowiedniej temperaturze. Najczęściej są one ustawiane na stołach i goście mogą z nich samodzielnie korzystać. Drugim typem są termosy obiadowe, które świetnie sprawdzą się do przenoszenia gorących posiłków, aby utrzymywały one swoją temperaturę Trzecim rodzajem są termosy cateringowe, które wykorzystuje się w profesjonalnych firmach cateringowych do transportowania gotowego jedzenia. Każdy rodzaj termosu jest dostępny w wielu różnych formach i rozmiarach, co skutecznie pozwala na dobranie produktu do naszych potrzeb oraz oczekiwań. Termosy gastronomiczne są termoizolacyjne, dzięki czemu transportowana żywność oraz napoje są utrzymane w odpowiedniej temperaturze – idealnej do spożycia!