Profesjonalne blendery kielichowe znajdą zastosowanie w lokalach gastronomicznych serwujących zarówno koktajle i słodkie desery, jak i tych, gdzie przygotowuje się zupy krem i różne sosy. Dzięki odpowiednio dobranemu sprzętowi możliwe będzie szybkie zmiksowanie na gładką masę nawet twardych warzyw i owoców. W naszej ofercie dostępne są blendery kielichowe o różnej mocy (od 0,5 do 2,2 kW) oraz pojemności kielicha (od 1,25 do nawet 5 l), dzięki czemu będzie można odpowiednio dopasować je do wielkości i oczekiwań lokalu. Co więcej, część oferowanych przez nas urządzeń została wyposażona w dodatkowe funkcje, np. mają wgrane przepisy na najpopularniejsze drinki albo ich częścią jest wyciszająca obudowa pozwalająca skutecznie zredukować hałas w lokalu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą profesjonalnych blenderów kielichowych!

Czytaj więcej >

Jak wybrać najlepszy blender kielichowy?

Wybierając profesjonalny blender kielichowy, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • moc blendera – urządzenia te mogą mieć różną moc silnika (od 0,5 do 2,2 kW). Im większa moc, tym większa będzie jego wydajność i możliwości. W przypadku barów, gdzie zapotrzebowanie na świeżo miksowane warzywa i owoce jest bardzo duże (np. zamówienia na koktajle lub zupy wpływają niemal bez przerwy), warto zainteresować się modelami o najwyższej mocy – pozwolą przygotować znaczne ilości składników w krótkim czasie. Natomiast prowadząc niewielki bar, gdzie jedynie co jakiś czas któryś z klientów zamawia shake'a albo smoothie, można wybrać blender kielichowy o mniejszej mocy, który często będzie tańszym rozwiązaniem.
  • pojemność kielicha – blendery kielichowe mogą być wyposażone w kielichy o pojemności od 1,25 do nawet 5 l. Urządzenia z dużymi pojemnikami będą idealnym rozwiązaniem we wszystkich lokalach, gdzie występuje konieczność jednoczesnego przygotowania sporej ilości tego samego produktu – dlatego idealnie sprawdzą się np. do miksowania warzyw na zupy-krem. Należy jednak pamiętać, że im większa pojemność kielicha, tym więcej miejsca zajmie taki model blendera w restauracyjnej kuchni. W przypadku mniejszych lokali lepiej będzie więc postawić na mniejszy, łatwo przenośny blender, który znacznie ułatwi miksowanie czy rozdrabnianie.
  • wykonanie kielicha – pojemnik wykonany z wytrzymałego materiału pozwoli na szybkie miksowanie składników bez obaw o powstanie na jego powierzchni rys, a nawet pęknięć. Warto zwracać tutaj uwagę zwłaszcza na poliwęglan, który cechuje się wyjątkową wytrzymałością. Niektóre kielichy (przede wszystkim te wykonane ze stali nierdzewnej) można myć w zmywarce, co znacznie ułatwi utrzymanie w czystości większej liczby urządzeń, zwłaszcza w dużych lokalach.
  • liczba ostrzy – w blenderze kielichowym im więcej ostrzy, tym lepiej. Dobry blender kielichowy powinien być wyposażony w co najmniej dwie pary ostrzy, aby zapewnić wysoką wydajność działania.
  • materiał wykonania ostrzy – nie tylko liczba ostrzy w blenderze ma znaczenie. Równie istotną kwestią dla sprawnego miksowania jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Warto wybierać ostrza ze stali nierdzewnej albo ze stali z powłoką tytanową. Takie elementy bez problemu poradzą sobie nawet z twardymi owocami i warzywami, takimi jak gruszki czy buraki.
  • możliwość wyjmowania ostrzy – dzięki opcji wyjmowania ostrzy można zdecydowanie łatwiej i szybciej wyczyścić blender, co zapewni wysoką jakość przygotowywanych produktów oraz dłuższą żywotność sprzętu.
  • opcja blendowania pulsacyjnego – część blenderów kielichowych może pracować nie tylko w trybie ciągłym, lecz również w pulsacyjnym. Taki tryb pozwoli na rozdrabnianie najtwardszych składników, których nie dałoby się zmielić w trybie pracy ciągłej oraz na miksowanie tych, które ze względu na inne czynniki trzeba rozdrabniać stopniowo.
  • dodatkowe funkcje – niektóre blendery kielichowe wyposażone są w timer, który wyłącza urządzenie po określonym czasie, dzięki czemu nie trzeba samodzielnie kontrolować czasu miksowania. Co więcej, część urządzeń może mieć wgrane w pamięci najpopularniejsze przepisy na koktajle, co znacznie przyspieszy proces ich przygotowywania. Nowoczesne blendery są również wyposażone w dodatkowe obudowy, które redukują hałas silnika nawet o 80%, co zapewni ciszę zwłaszcza w kameralnych lokalach. Takie pokrywy zapewniają także większe bezpieczeństwo użytkowania, gdyż miksowanie nie rozpocznie się, dopóki pokrywa nie zostanie szczelnie domknięta.
  • sprawdzony producent – wybierając blender z kielichem przygotowany przez renomowanego producenta, takiego jak Hamilton Beach, Stalgast czy Hendi, można mieć pewność, że nowy sprzęt posłuży w lokalu przez wiele lat i nie zawiedzie w najmniej oczekiwanym momencie.

W przypadku problemów z wyborem odpowiedniego blendera kielichowego serdecznie zapraszamy do kontaktu. Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia chętnie doradzimy, jaki kielichowy blender sprawdzi się najlepiej w konkretnym lokalu – niezależnie od tego, czy poszukiwany jest podręczny blender do kruszenia lodu, czy też mocny blender kielichowy do smoothie. Odpowiednio dopasowany blender kielichowy pozwoli sprawniej realizować zamówienia oraz da możliwość wykazania się umiejętnościami barmanom.

Jak działa blender kielichowy profesjonalny?

Zasada działania gastronomicznych blenderów kielichowych jest bardzo prosta. Silnik wprowadza w ruch ostrza, dzięki czemu zaczynają się one kręcić z dużą prędkością – blendery wysokoobrotowe zapewniają nawet 30 000 obrotów na minutę! Takie wprawione w ruch ostrza rozdrabniają umieszczone w pojemniku składniki na gładką masę, co często można obserwować dzięki przezroczystym ścianom kielicha. Blendery barmańskie zapewniają nie tylko skuteczne mielenie warzyw i owoców, lecz również kruszenie lodu.

Obsługa blenderów kielichowych również jest niezwykle prosta i intuicyjna – wystarczy wypełnić pojemnik składnikami i zamocować go w odpowiednim miejscu. Następnie za pomocą pokrętła albo elektronicznego panelu należy zaprogramować pracę urządzenia w zależności od umieszczonych produktów i bieżących potrzeb. Wiele dostępnych w naszym sklepie urządzeń zostało wyposażonych we wgrane programy, które przyspieszają uruchomienie blendera i przygotowanie niezbędnych składników. Po ustalonym czasie blender zakończy pracę i będzie można użyć zmiksowanych owoców lub warzyw.

Profesjonalne wyposażenie baru

W naszym sklepie można zaopatrzyć się w pełne wyposażenie baru, pubu czy restauracji. Oferujemy różnorodny sprzęt barmański – nie tylko blendery kielichowe, lecz również takie niezbędne w każdym lokalu gastronomicznym urządzenia jak wyciskarki do owoców, ekspresy do kawy czy blender bezprzewodowy. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy z wyborem odpowiedniego sprzętu albo dotyczące go pytania, zawsze chętnie udzielimy pomocy. Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia w branży gastronomicznej możemy wybrać odpowiednie urządzenia, które sprawią, że każdy lokal zacznie funkcjonować znacznie sprawniej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!