Lokale gastronomiczne w pierwszej kolejności kojarzą się z zastawionymi stołami, wyszukanymi daniami lub też ze zwykłym posiłkiem na mieście. Obraz ten jest jednak zawężony. W końcu bez jedzenia można przeżyć nawet koło miesiąca. Jeśli jednak nie będziemy pić – zostanie nam co najwyżej kilka dni. Dlatego też prezentujemy sprzęt gastronomiczny Chef & Sommelier – marki, która specjalizuje się w wytwarzaniu wysokojakościowych szklanych kieliszków. Wzorowany na klasyce, a jednak ekstrawagancki w swojej prostocie design wyrobów tej marki jest efektem współpracy znamienitych projektantów oraz najbardziej doświadczonych rzemieślników.

Kieliszki oraz szklanki Chef & Sommelier powstają również w ramach współpracy z sommelierami, oraz znawcami szlachetnych trunków, dzięki czemu każde szkło pozwala wyciągnąć z przeznaczonego dla niego napoju maksimum aromatu i smaku. Służą temu odpowiednio zaprojektowane krzywizny i zagięcia, które wpływają nie tylko na jakość doznań zmysłowych, ale także zapewniają pewny chwyt. Poprzez zastosowanie najwyższej jakości materiałów osiągnięto świetny stosunek wytrzymałości do lekkości, aby poczuć nie tyle wagę samego szkła, ile tę należącą do znajdującego się w nim płynu. Kieliszki do win, szampanów, wody, czy też brandy to tylko przedstawiony w uproszczeniu ułamek oferty tego producenta. Dość napisać, że każdy koneser znajdzie tu kieliszek idealnie zsynchronizowany ze spożywanym przez niego napojem.

Wysokiej jakości szkło to ważny, ale nie jedyny asortyment w katalogu Chef & Sommelier. Na uwagę zasługują również takie drobne dodatki, jak chociażby nożyki do masła, noże, widelce, chochle do zup czy karafki. Te ostatnie występują w najbardziej fantazyjnych kształtach, które szczycą się nie tylko walorami estetycznymi, ale również praktycznymi – pozwalają wydobyć z trunku maksimum aromatu. Osobny segment oferty producenta stanowią talerze. Oferowane w fantazyjnych, pastelowych kolorach świetnie dopełnią ekstrawagancki wystrój mieszkania i nadadzą prezentowanym na nich potrawom artystycznego zacięcia, które świetnie wychodzi na fotografiach.

Główne materiały, z których wykonany jest sprzęt gastronomiczny Chef & Sommelier to szkło, wysokogatunkowa stal nierdzewna oraz porcelana. Aby samemu się przekonać o ich jakości, warto zapoznać się z katalogiem produktów oferowanych na stronie Gastromania PL, który to sklep jest oficjalnym partnerem producenta na terenie Czeskiej Republiki.