Profesjonalny ekspres do kawy to podstawa w każdej kawiarni, ale jest on także nieodzowny w restauracjach, hotelach, barach i innych lokalach gastronomicznych. Sprzedaż ciepłych napojów może przynosić duże zyski, jednak w tym celu należy zaopatrzyć swój lokal w odpowiedni gastronomiczny ekspres do kawy. Bez względu na to, czy dopiero planujecie Państwo wprowadzenie kawy do swojej oferty, czy też chodzi o usprawnienie procesu jej wydawania przy zachowaniu wysokiej jakości, w naszej ofercie na pewno znajdziecie Państwo produkty, które spełnią wszelkie oczekiwania.

Czytaj więcej >

Ekspres profesjonalny – dla wymagających klientów

Profesjonalne ekspresy do kawy gwarantują przede wszystkim wysoką wydajność i powtarzalny, doskonały smak kawy, który zachęci klientów do jej regularnego zamawiania. W takim wypadku tani ekspres dla użytku domowego byłby dalece niewystarczający. Dobór odpowiedniej maszyny do kawy będzie zależał od profilu działalności, wielkości lokalu, średniej liczby odwiedzających klientów, dostępnego budżetu oraz wielu innych, pomniejszych czynników. Z tego względu proponujemy Państwu różnorodne rodzaje ekspresów, które z pewnością sprawdzą się w Państwa działalności. Najczęściej wyróżniamy wydajne ekspresy automatyczne oraz kolbowe ekspresy, z których napoje skierowane są do najbardziej wymagających kawoszy.

Automatyczne ekspresy do kawy – profesjonalne, wydajne, proste w obsłudze

Ekspresy automatyczne łączą wysoką wydajność parzenia kawy i prostotę obsługi, a przy tym zapewniają możliwość szybkiego wykonania bazy pod popularne rodzaje napoju jak np. americano, cappuccino, latte macchiato, latte czy flat white.

Takie ekspresy do kawy oferują zwykle szereg funkcji, takich jak regulacja temperatury kawy, mleka i pary. Regulacja mocy kawy pozwoli dostosować napar do gustu klientów, z kolei regulacja ilości zaparzanej kawy przyda się przy zmieniającym się zapotrzebowaniu na ten napój. Duży ekspres do kawy gastronomiczny jest w stanie zapewnić nawet 40 litrów napoju w godzinę. Taka wydajność przyda się w dużych restauracjach, ale także firmom kateringowym obsługującym różnorodne wydarzenia. Mniejsze modele będą lepszym wyborem w mniejszych punktach gastronomicznych, ale sprawdzą się one także np. jako ekspres do kawy do biura.

Automatyczny ekspres najczęściej występuje w wariancie przelewowym wyposażonym dodatkowo we wbudowany młynek, który szybko przygotowuje zmieloną kawę do parzenia (ważna jest przy tym regulacja stopnia zmielenia kawy ziarnistej). Większość modeli zaopatrzono w bezpośrednie przyłącze do sieci wodociągowej. Łatwa obsługa z pomocą wyświetlacza LCD sprawia, że można szybko zapoznać się z wszystkimi możliwościami danego urządzenia.

Kolbowy ekspres gastronomiczny – gdy liczy się najwyższa jakość kawy

Ekspresy kolbowe to najwyższa kontrola nad procesem przygotowania kawy i tym samym nieodłączne wyposażenie każdej kawiarni celującej w gusta bardziej wymagających klientów. Taka maszyna do kawy występuje wyłącznie w wariancie ciśnieniowym i oferuje zestaw funkcji podobnych do ekspresu automatycznego, choć dalece bardziej rozbudowanych. Dysza do spieniania mleka, podgrzewacz do filiżanek, czy zaawansowane programowanie dozowania wody i ekstrakcji naparu – to kolejne funkcjonalności, które zagwarantują nowoczesne kolbowe ekspresy do kawy. Ekspresy kolbowe nie są wyposażone we wbudowane młynki i należy zaopatrzyć się w osobne urządzenie do mielenia kawy.

Chociaż kolbowe ekspresy kładą większy nacisk na jakość zaparzanej kawy, to jeśli zajdzie taka potrzeba mogą one także zapewnić wysoką wydajność pracy. Będzie to zależne od tego ile tzw. grup, czyli stanowisk wyposażonych w pojedynczą kolbę ma do dyspozycji dane urządzenie. Każda grupa pozwala na przygotowanie dwóch filiżanek kawy jednocześnie. Najprostsze warianty 1-grupowe sprawdzą się zatem w mniejszych lokalach, a warianty 2- i 3-grupowe zaparzające odpowiednio 4 i 6 kaw jednocześnie będą dobrym wyborem w większych lokalach o dużym ruchu.

Ekspres ciśnieniowy to duża inwestycja, jednak zdecydowanie warta uwagi gdy lokal skupia się na serwowaniu kawy. Trzeba także wspomnieć, że ze względu na swoją konstrukcję, wysoką jakość wykonania i tym samym estetyczny wygląd, ekspresy kolbowe są często nie tylko narzędziem pracy, ale też eksponowanym w kawiarniach elementem wystroju. Pod tym względem zdecydowanie wyróżniają się dostępne w naszej ofercie włoskie ekspresy do kawy znanych producentów.

Warto pamiętać, że z takim ekspresem barista w pełni kontroluje proces parzenia kawy, jednak ze względu na bardziej rozbudowane możliwości, będzie on musiał poświęcić nieco więcej czasu na naukę obsługi urządzenia. Decydując się na kolbowy ekspres do kawy do kawiarni, zdecydowanie warto zaopatrzyć się w najwyższej klasy kawę ze sprawdzonych palarni. Tylko w ten sposób można w pełni wykorzystać potencjał takiego urządzenia.

Ekspres profesjonalny do kawiarni oraz innych lokali – czym się kierować przy doborze?

W punktach gastronomicznych takich jak restauracje, bary, cukiernie, hotele i małe restauracje gdzie liczy się wysoka wydajność i powtarzalność smaku, najlepiej sprawdzą się przelewowe ekspresy automatyczne. Z kolei w tych kawiarniach, gdzie stawia się na najwyższej klasy walory smakowe i parzenie kawy speciality, ekspres kolbowy będzie bezsprzecznie najlepszą inwestycją.

Dostępne w naszej ofercie ekspresy kolbowe to produkty wysokiej klasy, które z pewnością sprostają nawet najbardziej wymagającym klientom. Niezależnie jednak od tego, na jakiego klienta jest zorientowana kawiarnia, ekspres do kawy powinien odpowiadać na dzienne zapotrzebowanie produkcji tego napoju.

Młynki do kawy

W przypadku ekspresów kolbowych konieczne jest mielenie kawy w osobnym młynku. Świeże mielenie pozwala wydobyć z ziaren wszystkie zawarte w nich walory, jednocześnie roznosząc niezrównany zapach w obrębie lokalu. W tej kategorii proponujemy Państwu także młynki żarnowe o różnej wydajności – profesjonalne wysokowydajne warianty mielące nawet 12 kg kawy dziennie lub też mniejsze modele wyposażone za to w kilka ciekawych funkcji, takich jak wbudowana waga czy licznik porcji.

Spienianie mleka

Dzięki profesjonalnym spieniaczom mleka można bardzo szybko uzyskać klasyczne mleczne napoje kawowe na bazie espresso. Są to kompaktowe i proste w obsłudze urządzenia, dzięki którym można jednorazowo przygotować nawet 400 ml mlecznej piany z 200 ml mleka. To bez wątpienia przydatne narzędzie w rękach każdego baristy.

Ekspres do kawy gastronomiczny i znacznie więcej

Ekspresy do kawy można wykorzystać nie tylko w kawiarniach, to również częsty widok w restauracyjnym czy hotelowym barze. Zapraszamy więc Państwa do przyjrzenia się także innym kategoriom związanym z tym obszarem działalności. Oferujemy różnorodne wyposażenie baru, w tym także sprzęt barmański, taki jak sokowirówki czy maszyny do lodu. W razie pytań dotyczących naszej oferty zachęcamy do kontaktu – zawsze chętnie Państwu pomożemy z wyborem odpowiedniego wyposażenia gastronomicznego.