Wszystkie kategorie w dziale Automatyczne ekspresy do kawy

Ekspresy automatyczne to podstawowe wyposażenie praktycznie każdego lokalu gastronomicznego, hotelu czy innej firmy, która stacjonarnie przyjmuje klientów. Automatyczne ekspresy ciśnieniowe pozwalają przygotować wiele rodzajów wyśmienitej kawy – od mocnego espresso, espresso lungo, popularnego americano przez odmiany z mlekiem, czyli delikatne latte macchiato, aromatyczne espresso macchiato, cappuccino i flat white, aż po mrożone latte macchiato i mrożone cappuccino. To jednak tylko niewielki zakres możliwości, jakie daje ekspres automatyczny do kawy. Dostępne w naszym sklepie modele od znanych i cenionych w branży producentów, takich jak między innymi Nivona, Animo czy Bravilor odkryją przed Twoimi gośćmi i klientami zupełnie nowy wymiar smaku. Regulacja mocy kawy, idealnie spienione mleko czy regulacja ilości zaparzanej kawy to rozwiązania przydatne w każdym lokalu, biurze czy gabinecie.

Poznaj nasze propozycje na profesjonalne wyposażenie baru i sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie i Twojego biznesu!

Czytaj więcej >

Ekspresy do kawy automatyczne profesjonalne – gdzie je wykorzystać?

Choć automatyczny ekspres do kawy w pierwszej kolejności kojarzy się przede wszystkim z lokalami gastronomicznymi, to jednak nie są one jedynym miejscem, w którym możesz wykorzystać te urządzenia. Zatem gdzie dokładnie przyda się profesjonalny ekspres automatyczny?

  • Kawiarnie – to oczywiste miejsce, gdzie profesjonalny ekspres ciśnieniowy jest niezbędny do przygotowywania wysokiej jakości kawy espresso, cappuccino, latte i innych kaw mlecznych.
  • Restauracje – w wielu restauracjach w menu obecna jest kawa, którą klienci zamawiają przed, w trakcie bądź na zakończenie posiłku, do deseru lub po prostu przychodzą do konkretnego lokalu na pyszną kawę na spotkanie biznesowe czy rodzinne. Trudno wyobrazić sobie restaurację bez możliwości zamówienia kawy, nawet jeśli profil gastronomiczny lokalu nie wiąże się z wyrobami cukierniczymi, które zazwyczaj podaje się do kawy.
  • Kawiarnie na wynos – miejsca, które specjalizują się w serwowaniu kawy na wynos w ostatnim czasie zyskują na popularności i również mogą skorzystać z automatycznego ekspresu ciśnieniowego do szybkiego przygotowywania kaw.
  • Hotele – w hotelach często znajdują się punkty serwujące kawę, gdzie profesjonalny ekspres automatyczny może być dostępny dla gości przez cały dzień lub tylko w wybranych godzinach przeznaczonych na serwowanie śniadania bądź obiadu.
  • Kantyny i stołówki – w miejscach pracy lub uczelniach, gdzie serwowana jest kawa dla pracowników lub studentów. Ekspresy ciśnieniowe umożliwiają prostą i intuicyjną obsługę, dlatego świetnie sprawdzają się w miejscach, w których obecni mogą samodzielnie przygotować swoją ulubioną kawę.
  • Biura – w biurach coraz częściej pojawiają się miejsca, gdzie pracownicy mogą przygotować sobie kawę, dlatego profesjonalny ekspres jest mile widzianym dodatkiem.

Ekspres do kawy automatyczny – jeden przycisk, wiele rodzajów kawy

Działanie automatycznego ekspresu do kawy opiera się na zautomatyzowanych procesach, które są zaprogramowane w urządzeniu. To sprawia, że obsługa jest łatwa i wygodna, a jakość przygotowywanej kawy jest stała i powtarzalna. Dzięki temu możliwe jest przygotowywanie różnych rodzajów kawy tak naprawdę przy użyciu praktycznie jednego przycisku.

W automatycznym ekspresie znajduje się młynek do kawy, który mieli świeże ziarna tuż przed przygotowaniem napoju. Osoba odpowiedzialna za obsługę urządzenia może ustawić stopień mielenia, co wpływa na smak i aromat kawy. Można wybrać także rodzaj kawy, ilość, temperaturę czy moc. Ekspres następnie wykonuje wybrane działania, aby przygotować kawę zgodnie z preferencjami klienta.

Ekspres wyposażony jest system dozowania, który odmierza odpowiednią ilość ziaren kawy, mieli je i przenosi do odpowiedniego pojemnika. Następnie ziarna są sprasowywane, a gorąca woda przechodzi przez nie pod odpowiednim ciśnieniem, tworząc espresso. W przypadku napojów mlecznych ekspres może również być wyposażony w system spieniania mleka. Mleko jest pobierane z osobnego pojemnika, podgrzewane i spieniane, tworząc kremową piankę. Niektóre modele wyposażone są także w opcje umożliwiające automatyczne czyszczenie ekspresu.

Ekspres ciśnieniowy automatyczny do kawy – jaki wybrać?

Na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów ekspresów automatycznych, jednak ich jakość i trwałość pozostawiają wiele do życzenia. W Gastromanii oferujemy tylko sprzęt barmański sygnowany markami znanych w branży producentów, co gwarantuje wydajność i długotrwałe użytkowanie. Wybierz ekspresy ciśnieniowe automatyczne z najwyższej półki i zaoferuj swoim gościom zupełnie nowy wymiar kawy.

W pełni automatyczny ekspres Nivona

Producent oferuje dodatkowe funkcje, które określa „baristą w pudełku”. Zalicza się do nich między innymi system Aroma-Balance, który umożliwia samodzielne określenie, które nuty aromatyczne chcesz wydobyć z ziarna kawy. Jest ich około 800 i choć różnica może być niezauważalna dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z kawą, to jednak dla prawdziwych koneserów, wybór aromatu znacząco zmienia smak i odbiór kawy. Firma przygotowała także coś dla miłośników cappuccino. Opcja Koneser Cappuccino pozwala na przygotowanie tego rodzaju napoju automatycznie, jednak w sposób taki, jak robi to barista w kawiarni – wlewając najpierw kawę do filiżanki, a dopiero później mleko. Co ciekawe producent przygotował także dedykowaną aplikację na smartphony, która jest aktualnie kompatybilna z modelami 960 oraz 970 i umożliwia przygotowanie kawy zgodnie z zaleceniami baristy Nivona.

Ekspres ciśnieniowy automatyczny – Animo

Animo to firma holenderska założona w 1950 roku. Producent stawia na innowacyjne rozwiązania, a jednocześnie zachowuje tradycyjne postrzeganie kawy. Modele ekspresów automatycznych Animo to światowa jakość, czego dowodem może być nagroda Red Dot Award 2019 dla ekspresu Optime. Firma oferuje także szereg wygodnych rozwiązań takich jak między innymi kompaktowa konstrukcja 360°, intuicyjne interfejsy umożliwiające np. zmianę jasności ekranu czy inteligentny system oszczędzania energii. Urządzenia te mają także certyfikat CB wydany przez TÜV Rheinland oraz certyfikat CE, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania.

Profesjonalne automatyczne ekspresy do kawy – Bravilor

Bravilor to przyciągające oko ekspresy automatyczne do gastronomii i nie tylko charakteryzujące się szerokimi możliwościami przy jednoczesnej prostocie użytkowania. Model SPRSO można w pełni rozpakować, zapakować i uruchomić w 10 minut korzystając między innymi z trzech głównych rodzajów kaw i dodatkowych własnych kompozycji. Warto też wspomnieć o opatentowanym zaparzaczu CIRCO, który oferuje stałe ciśnienie, umożliwiając ziarnom uwolnienie całego aromatu. W innych modelach producent stosuje także dodatkowe rozwiązania takie jak np. tryb energooszczędny, programy automatycznego płukania oraz innowacyjny system dozowania gorącej wody, który zapobiega osadzaniu się kamienia.