Ekspresy do kawy z młynkiem

Ekspresy do kawy z młynkiem powinny znaleźć się w każdym lokalu gastronomicznym, w którym liczy się szybkość, wydajność i jakość oferty. Idealnie spełniają swoją funkcję w hotelach oferujących tzw. szwedzki bufet, na konferencjach i zróżnicowanych imprezach obsługiwanych przez firmy cateringowe. Sprawdzają się również w kawiarniach, cukierniach, lodziarniach i na stacjach benzynowych. Umożliwiają szybkie przygotowanie kawy w praktycznie każdym stylu, a wbudowany młynek daje gwarancję, że filiżanka kawy została przyrządzona ze świeżo zmielonych ziaren. 

Czytaj więcej >

Młynek, a nawet dwa!

Wbudowany młynek do mielenia kawy pozwala w pełni zautomatyzować cały proces przygotowania, zaoszczędzić czas i dostosować optymalnie grubość mielenia ziarna. Niektóre urządzenia posiadają dwa wbudowane młynki i dodatkową komorę na kawę mieloną, jednak nie da się ukryć, że prawdziwy smakosz wybierze napój zaparzony ze świeżo zmielonych ziaren. Taka kawa ma z pewnością bogatszy aromat i pełniejszy smak.

Ekspresy z wbudowanym młynkiem

Do wyboru mamy zarówno ekspresy automatyczne z młynkiem, jak i ekspresy ciśnieniowe oraz przelewowe wyposażone w młynek. Bardziej zaawansowane modele ekspresów z wbudowanym młynkiem posiadają wiele użytecznych funkcji i rozwiązań, np. wyświetlacz LCD oraz programy oszczędzania energii, odkamieniania, czyszczenia i płukania.

Cena i design – ekspres z młynkiem

W zależności od modelu, stopnia zaawansowania i przeznaczenia, mamy do wyboru ekspresy z wbudowanym młynkiem w zróżnicowanym przedziale cenowym między 1,5 a kilkoma, a nawet kilkudziesięcioma tysiącami złotych w przypadku dużych, wydajnych maszyn dedykowanych hotelom i pensjonatom. Droższe modele mają zazwyczaj ciekawszy design i prezentują się elegancko w każdej przestrzeni barowej.