Garnki średnie to jedne z najbardziej uniwersalnych naczyń spotykanych w każdej kuchni – można w nich przygotować zupy lub sosy, jak i ugotować warzywa. Świetnie sprawdzają się podczas redukowania nadmiarowych ilości płynu. Wybierając garnek średni, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wysokość (od 9,5 do 45 cm), a także na pojemność oraz materiał, z jakiego został wykonany.

Czytaj więcej >

Jak dopasować garnek średni do kuchni?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów garnków średnich, przez co wybór odpowiedniego naczynia może wydawać się wymagającym zadaniem. Podczas wyboru nowego średniego garnka do lokalu gastronomicznego warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  1. Materiał wykonania – do wyprodukowania garnków średnich najczęściej stosuje się stal nierdzewną, która zapewnia optymalne rozprowadzanie ciepła po całym naczyniu oraz jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Podobne właściwości zapewni również aluminium, choć takiego garnka nie będzie można użyć na kuchni indukcyjnej. Dla bardziej tradycyjnych kucharzy dobrą opcją będą garnki żeliwne, które dobrze utrzymują ciepło oraz są odporne na działanie nawet bardzo wysokich temperatur.
  2. Wielkość naczynia – garnki średnie mają różną wysokość, a przez to także pojemność. Wymiary te należy dostosować do wielkości lokalu gastronomicznego oraz rodzajów dań, jakie zamierza się gotować w nowych naczyniach, np. do gotowania dużych ilości zupy dużo lepiej sprawdzi się garnek o pojemności 10-15 l niż 2 l.
  3. Dobór garnka do rodzaju kuchni – większości garnków nie można używać na kuchniach indukcyjnych. Sprawdzą się tam wyłącznie naczynia wykonane ze stali nierdzewnej i wyposażone w wielowarstwowe dno typu sandwich (w którym warstwy stali przedzielone są warstwą aluminium).
  4. Możliwość mycia w zmywarce – dzięki użyciu zmywarki można zaoszczędzić wiele czasu oraz zapewnić pełną czystość wykorzystywanym naczyniom. Niestety wyłącznie garnki ze stali nierdzewnej mogą być myte w ten sposób – wybierając naczynia z aluminium lub żeliwa, konieczne będzie ich ręczne mycie.

Profesjonalne garnki do każdego lokalu gastronomicznego

W naszej ofercie znalazły się średnie garnki gastronomiczne o różnych wysokościach i pojemnościach. Dzięki temu w odpowiednie produkty zaopatrzą się u nas zarówno duże restauracje czy firmy cateringowe, jak i mniejsze bary. Oferujemy szeroki wybór garnków z różnego rodzaju materiałów, z pokrywką lub bez. W razie jakichkolwiek problemów z wyborem odpowiednich naczyń zapraszamy do kontaktu, a chętnie pomożemy!