Jednym ze światowych liderów wśród producentów komercyjnych urządzeń do obróbki żywności jest szwedzka firma HALLDE. Założona została w 1941 roku przez wynalazcę Ernsta Hälla, który skonstruował ręczną szatkownicę do warzyw oraz krajalnicę do chleba. Pierwsza mechaniczna szatkownica została nazwana G-5. Nieco później zastąpiła ją maszyna RG-1, która wykorzystuje tę samą konstrukcję i metodę cięcia, co współczesne szatkownice do warzyw. W 1947 roku firma HALLDE wystawiła swoje produkty na targach w Oslo, dzięki czemu podpisała pierwszą umowę z międzynarodowym dystrybutorem. W 1953 roku zaprojektowano kolejny, mniejszy model szatkownicy, który nazwano RG-2, a w roku 1960 HALLDE wprowadziła na rynek największy model szatkownicy – RG-3, która miała wydajność sześciu ton na godzinę. Pod koniec lat 60. 2/3 wszystkich wyprodukowanych maszyn wyeksportowano. Wzrost zainteresowania maszynami HALLDE sprawił, że w roku 2014 firma wyeksportowała ponad 80% produkcji. Aktualnie eksport obejmuje ok. 85% produkcji i jest realizowany przez 200 przedstawicielstw w 80 krajach na wszystkich kontynentach. W latach 70. i 80. asortyment produktów HALLDE powiększył się o kutry, miksery i blendery. W nowym tysiącleciu firma rozpoczęła prace nad nową gamą narzędzi tnących, które można było czyścić w zmywarkach. W roku 2016 HALLDE wyprodukowała pierwszy model szatkownicy do warzyw wykonanej w całości ze stali nierdzewnej. W kolejnych latach pojawiły się kolejne modele, w których wszystkie wymienne części można myć w zmywarce.

Aktualna oferta HALLDE obejmuje cztery rodzaje maszyn dla profesjonalistów: szatkownice, kutry, kutry kombi oraz blendery. Niezależnie od rodzaju, wszystkie urządzenia firmy charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, maksymalnym bezpieczeństwem użytkowania, precyzyjnym cięciem, ergonomicznym i przyjaznym rozwiązaniom konstrukcyjnym, szerokim zakresem zastosowań, dużą pojemnością, doskonałym parametrom przetwarzania, łatwym i szybkim czyszczeniem oraz spełniają wymogi standardów higieny, bezpieczeństwa i jakości (NSF, UL, EEC, CE).

Szatkownice HALLDE służą do precyzyjnego i szybkiego krojenia warzyw w plastry, kostki, plastry karbowane i słupki oraz ścieranie na wiórki. Bardziej zaawansowane urządzenia, czyli kutry Kombi oprócz tego, co potrafi szatkownica, oferują również siekanie, mieszanie, ucieranie i miksowanie. Kutry łączące funkcje blendera i miksera zapewniają siekanie, ścieranie, miksowanie, mielenie i mieszanie. Profesjonalne blendery HALLDE radzą sobie doskonale z mieszaniem, miksowaniem, ubijaniem, siekaniem oraz rozdrabnianiem płynnych mieszanek. W szerokiej ofercie HALLDE znajdują się zarówno urządzenia dla małych punktów gastronomicznych, jak i dużych zakładów przetwórstwa spożywczego. W porównaniu z pracą ręczną, inwestycja w urządzenia HALLDE pozwala zaoszczędzić wymierną ilość czasu i pieniędzy. Oprócz wyspecjalizowanych urządzeń do obróbki żywności HALLDE oferuje również szeroki wybór kompatybilnych narzędzi tnących. W przypadku awarii firma zapewnia niezbędne części zamienne.

Czytaj więcej >

Urządzenia do przygotowywania warzyw HÄLLDE

Firma HÄLLDE powstała w 1941 roku w Szwecji, a specjalizuje się w produkowaniu profesjonalnych maszyn do przetwarzania żywności, które wprost idealnie nadają się do zastosowania w restauracjach, barach, hotelach oraz w innych lokalach gastronomicznych. Pierwszym i niezwykle innowacyjnym produktem firmy HÄLLDE (jak na tamte czasy) była maszyna do porcjowania masła, która w dużej mierze przyczyniła się do tak dużego rozwoju i sukcesu tej marki. HÄLLDE zajmuje się produkcją m.in. szatkownic – do krojenia, siekania i ścierania warzyw oraz blenderów – do mieszania, ubijania i rozdrabniania produktów na gładką masę.

Szatkownice HÄLLDE

Jest kilka powodów, dla których warto wybrać szatkownice z firmy HÄLLDE. Po pierwsze – szeroka oferta najróżniejszych modeli o zmiennych parametrach, dzięki którym można w łatwy sposób dopasować urządzenie do swoich potrzeb i wymagań. Po drugie – wysoka jakość, która dotyczy nie tylko samego wykonania produktu oraz materiałów, z którego zostało zrobione, ale również bezpieczeństwa, wydajności oraz funkcji, które posiada każde urządzenie. Wszystkie produkty można w bardzo łatwy i szybki sposób wyczyścić po użyciu, co pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. Szatkownice HÄLLDE rewelacyjnie siekają i kroją warzywa, a szeroki wybór narzędzi tnących umożliwia uzyskania różnych kształtów i plastrów.

Blendery HÄLLDE

W ofercie firmy znajdują się również blendery, które z pewnością staną się niezbędnym wyposażeniem każdej profesjonalnej kuchni. Te urządzenia sprawdzą się świetnie do przygotowywania m.in. zup typu krem, czy koktajli. Blendery HÄLLDE świetnie mieszają, ubijają, siekają oraz miksują wszystkie składniki, dzięki czemu praca na kuchni staje się szybsza i bardziej efektywna. Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem profesjonalnych urządzeń i maszyn do przetwarzania żywności, to serdecznie zachęcamy do zapoznania się z asortymentem firmy HÄLLDE, który znajduję się w ofercie naszego sklepu internetowego!