Własne wyroby wędliniarskie lokalu przyciągają klientów – to ofertowy as każdej gastronomii, małej i dużej, i każdego producenta. Dlatego do naszego sklepu wybraliśmy z rynku najlepsze nadziewarki do kiełbasy dla restauracji, sklepów i zakładów. Ręczne, elektryczne i hydrauliczne, pionowe lub poziome; od małych urządzeń, które wszędzie się zmieszczą, po maszyny do masowej produkcji – znajdziesz u nas odpowiednie dla siebie rozwiązanie. A my chętnie Ci doradzimy.

Oferujemy nadziewarki profesjonalne i domowe od cenionych marek sprzętu gastronomicznego (m.in. Hendi, Stalgast, Resto Quality, Browin). Wybraliśmy maszyny sprawdzone, z zestawami niezbędnych akcesoriów, solidne i łatwe w czyszczeniu. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty.

Czytaj więcej >

Profesjonalne nadziewarki do kiełbasy – jak wybrać odpowiednią?

Aby wybrać odpowiednie wyposażenie kuchni gastronomicznej, oszacuj wielkość produkcji, zaplanuj miejsce dla sprzętu (gdzie używać i przechowywać) i wyznacz priorytety (szybka obsługa, wydajność produkcji, łatwa konserwacja, niski koszt?). Dzięki temu zawęzisz i przyspieszysz poszukiwania nadziewarki do kiełbas.

  • Nadziewarki ręczne – niższy koszt zakupu i eksploatacji, łatwa obsługa i niezawodność. Zwykle mają pojemność do kilku litrów, więc są odpowiednie dla mniejszych i większych restauracji. Wymagają nieco wysiłku w obsłudze, ale sprzęt postawisz gdziekolwiek (nie potrzebuje zasilania), a w prostym mechanizmie po prostu nie ma się co popsuć. Aby uzyskać dobrą wydajność produkcji i precyzję nadziewania, trzeba się trochę wprawić.
  • Nadziewarki elektryczne – wydajna i szybka produkcja, możliwość regulacji. Elektryczne nadziewarki do mięsa są droższe, ale tłokiem porusza już silnik, więc obsługa nie wymaga wysiłku i jest intuicyjna. Prędkość przesuwu tłoka możesz regulować: dopasujesz ją do gęstości farszu, wielkości i grubości osłonki, więc łatwiej uzyskasz profesjonalny efekt. Pracę nadziewarki zwykle możesz załączyć pedałem nożnym – unikasz wtedy ciągłego mycia rąk. Pojemność do kilku litrów zaspokaja potrzeby małych i dużych lokali.
  • Nadziewarki hydrauliczne – dla masowej produkcji w masarniach, dużych restauracjach i firmach cateringowych. Ich pojemność jest już znacznie większa: od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów. Mechanizm hydrauliczny zapewnia wydajną i szybką produkcję kiełbas z hurtowej ilości mięsa. Wyroby są idealnie uformowane: bez pęcherzyków powietrza. Są to jednak maszyny duże; wymagają też profesjonalnej konserwacji i większego budżetu na zakup.
  • Nadziewarka pionowa kontra pozioma. Nadziewarki do kiełbas, zwłaszcza te ręczne, występują w dwóch wariantach. Jeśli zależy Ci na maksymalnej oszczędności miejsca, wybierz pionową. Nieco łatwiej jest też kontrolować w niej prędkość nadziewania. Pozioma nadziewarka zajmuje więcej przestrzeni na blacie, ale jest stabilniejsza. Możesz ją także obsługiwać w wygodniejszej pozycji (nawet siedząc).
  • Nadziewarki o różnej pojemności. Profesjonalna nadziewarka do kiełbas to niekoniecznie sprzęt przemysłowy. Duże hydrauliczne urządzenia polecamy raczej do masarni, zakładów spożywczych, dużych kuchni hotelowych czy firm cateringowych. Mniejsze i większe restauracje, karczmy regionalne oraz gospodarstwa agroturystyczne zwykle wybierają nadziewarki o pojemności do 15 litrów, co odpowiada około 13 kilogramom wsadu.

Nadziewarki do kiełbas do profesjonalnej gastronomii – czego szukać?

  • Nadziewarka ze stali nierdzewnej. Absolutnie musi być z niej wykonany przynajmniej nadziewacz – wówczas jest odporny na upadki, zarysowania, wgniecenia i wysoką temperaturę czyszczenia, więc posłuży dłużej. Wszelkie ruchome elementy: łożyska i przekładnie powinny zostać wytworzone ze stali hartowanej – ten materiał zapewnia odporność na obciążenia mechaniczne.
  • Regulowana prędkość nadziewania. Gdy zdecydujesz się na nadziewarkę elektryczną, koniecznie sprawdź możliwość regulacji. Dzięki niej zadbasz o profesjonalne i jakościowe wyroby, bo precyzyjnie dostosujesz prędkość napełniania do konsystencji farszu oraz wielkości i grubości osłonki. Pracę ułatwia też automatyczne dozowanie, choć nie jest niezbędne.
  • Praktyczne dodatki i akcesoria w zestawie. Dobrze, jeśli razem z nadziewarką otrzymujesz zestaw kilku lejków o różnych średnicach – nie musisz ich dopasowywać oddzielnie. Zwróć też uwagę na antypoślizgowe nóżki czy mocowanie do blatu i ergonomiczność uchwytów: poprawią komfort pracy. Uszczelka tłoka powinna być elastyczna i wymienialna. Tłok lub lejki powinny mieć system odpowietrzania, który usunie wszelkie pęcherzyki powietrza i ułatwi profesjonalne formowanie wyrobów.
  • Czyszczenie części mających kontakt z żywnością. Wszystkie części mające kontakt z żywnością musi się dać sprawnie zdemontować i dokładnie wyczyścić. Powinny też spełniać wymogi norm higieny żywności. Produkty dostępne w ofercie sklepu Gastromania odpowiadają tym wymaganiom.

Inne maszyny do przyrządzania własnych wyrobów wędliniarskich

Produkcję własnych wyrobów wędliniarskich ułatwią Ci również inne maszyny gastronomiczne: m.in. mieszarki do farszu, maszynki do zmiękczania mięsa czy klipsownice. Jeśli Twoja kuchnia słynie z mięsa (lub zamierza), to w codziennej pracy przydadzą Ci się krajalnice, prasy, kotleciarki czy formierki do klopsików. Od lat wyposażamy polską gastronomię – chętnie doradzimy w wyborze. Pomożemy skompletować sprzęt, który zadba o najwyższą jakość Twojej kuchni, przyniesie Ci klientów i zyski.