Automaty do bitej śmietany

Kategoria Maszyny do produkcji bitej śmietany | ChefStore.pl obejmuje szeroką ofertę maszyn i automatów do produkcji bitej śmietany. Wyposażamy cukiernie, lodziarnie i inne punkty gastronomiczne oraz pomagamy w doborze odpowiednio automatu do bitej śmietany dla Twoich potrzeb.

Bita śmietana

Bita śmietana to produkt powstały z mechanicznego mieszania śmietany o wysokiej zawartości tłuszczu oraz powietrza, jest idealny zarówno jako dodatek do nadzienia ciast i lodów oraz jako dekoracja pysznych specjałów cukierniczych. Podczas ubijania cząsteczki częściowo połączonego tłuszczu tworzą ustabilizowaną sieć, która zatrzymuje pęcherzyki powietrza. Powstały w ten sposób produkt posiada około dwukrotną objętość wykorzystanej do produkcji śmietany. Jeśli ubijanie będzie kontynuowane, krople tłuszczu skleją się, niszcząc koloid (bitą śmietanę) i tworząc masło. Śmietanka o niższej zawartości tłuszczu (lub mleko) nie bita dobrze, podczas gdy śmietana o większej zawartości tłuszczu wytwarza bardziej stabilną pianę.

Automaty do bitej śmietany

Automaty do bitej śmietany to urządzenia umożliwiające szybką i bezproblemową produkcję bitej śmietany w większych ilościach. Standardowa maszyna do bitej śmietany posiada chłodzony zbiornik na śmietanę o pojemności od 2 do 5 litrów i umożliwia produkcję od 4 do 10 litrów bitej śmietany. W przeciwieństwie do syfonów do bitej śmietany w automatach, do napowietrzenia śmietany używa się powietrza a nie podtlenku azotu N2O – który ze względu na charakterystyczny wpływ na smak gotowego produktu nie powinien być stosowany w ceniących się cukierniach oraz punktach gastronomicznych. Przewagą automatów do bitej śmietany jest zatem neutralność smaku przygotowywanego produktu a także dowolna możliwość kreacji smaku ubijanej śmietany oraz łatwość i powtarzalność procesu ubijania.

Producent
Cena netto
od do
Materiał
Długość
od do
Szerokość
od do
Wysokość
od do
Pojemność
od do
Twój wybór: Usuń wszystko