Nivona to niemiecka firma, która działa na rynku od 2005 r. w Norymberdze. To średniej wielkości przedsiębiorstwo prowadzone przez pasjonatów kawy oferuje automatyczne ekspresy wyróżniające się minimalistycznym designem, prostą obsługą i szerokimi możliwościami dostosowywania smaku napoju. Korzystając z w pełni automatycznego ekspresu można szybko dostarczyć klientom duże ilości kawy wysokiej jakości.

Kawa zaparzana w ekspresach Nivona jest przeznaczona przede wszystkim dla osób doceniających bogaty smak wydobywany z ziaren kawy wysokiej jakości. W naszym sklepie dostępne jest także wyposażenie uzupełniające, które pozwala na jeszcze sprawniejsze wykorzystanie ekspresów, a także ich bezproblemową eksploatację. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Czytaj więcej >

Nivona – sklep z ekspresami dla koneserów kawy

Nasz sklep oferuje ekspresy i wyposażenie marki Nivona, której główną ideą jest dostarczanie wysokiej klasy urządzeń w przystępnej cenie. Wyróżnia się także podejście właścicieli marki do prowadzenia biznesu – dystrybutorami ekspresów Nivona zostają tylko wyspecjalizowani dostawcy, którzy mogą posłużyć radą swoim klientom.

Twórcy marki Nivona założyli, że ma ona stanowić alternatywę dla największych światowych marek, oferując jednocześnie porównywalną jakość i unikalne rozwiązania. W ofercie firmy znaleźć można mniejsze ekspresy dla gospodarstw domowych, wydajne modele, które z powodzeniem odnajdą się w kawiarni lub restauracji, a nawet wersje urządzeń dedykowane biurom – te ostatnie sprawdzą się jednak także w lokalach o dużym ruchu.

Idealne latte macchiato, kremowe cappuccino lub aromatyczne espresso

W pełni automatyczne ekspresy do kawy Nivona łączą w sobie wiele atutów, które sprawiają, że ich codzienna eksploatacja jest bezproblemowa i pozwala dostarczać klientom wysokiej jakości napoje. Pod tym względem wyróżnia się zastosowany w ekspresach system Aroma-Balance, dzięki któremu możliwa jest precyzyjna regulacja mocy kawy, jak też oczekiwanych profili smakowych. Chociaż obecność przeszkolonego baristy jest niezastąpiona, to produkty Nivona zaprojektowano tak, by osoba niezaznajomiona z technikami zaparzania była w stanie stworzyć doskonałe caffe latte lub dowolny inny rodzaj kawy. W tym celu funkcjonalności stosowane w ekspresach są opracowywane we współpracy z ekspertami w dziedzinie parzenia kawy.

System Aroma-Balance umożliwia regulowanie tego, jak gorąca woda wpływa na smak kawy. W ten sposób można sprostać oczekiwaniom klientów o bardzo zróżnicowanych gustach. Wystarczy zaopatrzyć się w ziarna wysokiej jakości i wybrać odpowiedni profil smakowy np. skupiając się bardziej na kwaskowatości i owocowych nutach kawy, pełnym, klasycznym smaku lub bardziej wyrazistych i pełnych goryczki wariantach. Wszystkie produkty Nivona stworzono w celu ułatwienia pracy z kawą – cały proces jest intuicyjny, szybki i nie wymaga zaawansowanej wiedzy na temat tego napoju. Jest to zatem dobry wybór dla lokali skupiających się na serwowaniu wysokiej jakości produktów, ale nieposiadających w swych szeregach baristy.

Automatyczny ekspres do kawy Nivona – prosta eksploatacja, uniwersalny design

Marka Nivona koncentruje się na łatwym i w pełni personalizowanym parzeniu kawy, ale podobne podejście dotyczy także samej eksploatacji. Czyszczenie ekspresów do kawy jest często problematyczne i czasochłonne, jednak inaczej jest w przypadku produktów Nivona – każdy z elementów, który wymaga regularnego mycia, można łatwo odłączyć od urządzenia i opłukać pod bieżącą wodą. Niektóre z modeli wyposażone są w dodatkowe programy ułatwiające czyszczenie i monitorowanie stanu urządzenia. Wszystko to sprawia, że automatyczne ekspresy Nivona są wyjątkowo łatwe i szybkie w konserwacji, co stanowi ważny atut dla każdego lokalu.

W pełni automatyczny ekspres Nivona oferuje wiele funkcji takich jak regulacja ilości zaparzanej kawy i jej mocy – wszystkie dostępne za kilkoma dotknięciami na panelu dotykowym lub ruchami pokrętła. Każdy z elementów użytkowych ekspresu został zaprojektowany tak, by tworzyć spójną kompozycyjnie, minimalistyczną całość. Nowoczesny, lecz uniwersalny design sprawia, że produkty Nivona można prezentować klientom w lokalach o dowolnym wystroju. Nie zajmują przy tym wiele miejsca, zatem można bez problemu wykorzystywać je w małej gastronomii. Dodatkowym wyróżnikiem wizualnym są obecne w większości modeli gustowne podświetlenia, które przyciągają uwagę i nadają urządzeniom wyrazistego charakteru.

Szeroka gama urządzeń i akcesoriów marki Nivona

Do ekspresu Nivona warto także dobrać dodatkowe wyposażenie tej marki. Dodatkowy pojemnik na mleko przydaje się na przykład wtedy, gdy w lokalu serwowane są przede wszystkim kawy mleczne, takie jak cappuccino. Z kolei lodówka na mleko to wybór dla użytkowników ekspresów, którzy często korzystają ze wbudowanego spieniacza. W takim przypadku warto także zaopatrzyć się w dedykowany środek do czyszczenia spieniacza.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów marki Nivona!