-
Trybuszon barmański, czarny | PEUGEOT, Clavelin
Netto: Brutto: -
Młynek ręczny do gałki muszkatołowej | PEUGEOT, Tidore
Netto: Brutto: -
Młynek do soli ze stali nierdzewnej 10 cm | PEUGEOT, Bistro
Netto: Brutto: -
Młynek do pieprzu | PEUGEOT, PG-27162
Netto: Brutto: -
Młynek do soli z akrylu, przezroczysty 9 cm | PEUGEOT, Nancy
Netto: Brutto:
PEUGEOT
(155)Peugeot w ofercie Gastromanii? Jak najbardziej, bo Peugeot to nie tylko samochody, z którymi kojarzona jest francuska marka, ale również akcesoria kuchenne. Firma powstała w 1810 roku, a jej pierwszym produktem był młynek do kawy skonstruowany w roku 1840. Wykonany był z drewna i blachy i dostępny w 10 różnych rozmiarach. Do 1870 roku nazywano go „modelem zwyczajnym”, a do dziś stanowi dla wielu producentów wzorzec ręcznych młynków. W 1858 roku został zarejestrowany charakterystyczny i używany nadal znak towarowy, którym od tej pory oznaczano wszystkie produkty Peugeot Saveurs. Pierwszym modelem młynka do pieprzu był Z z roku 1874. Ten kultowy model jest cały czas produkowany i cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Pięć lat później, w roku 1879 powstał model Y z innowacyjnym rozwiązaniem – jego mechanizm był schowany w głowicy. W 1881 roku firma wypuściła na rynek aż trzy modele młynków do pieprzu – A, C i X. Młynki cylindryczne A i C miały kryształowy korpus z drewnianą stopą i nakrętką, a model X charakteryzował szklany korpus. W roku 1894 Peugeot opracował młynek do pieprzu oparty na modelu Z, który miał wysokość 50 mm. Ze względu na niewielkie rozmiary nazywano go Bijou. Na początku nowego stulecia, w roku 1904 powstał pierwszy dekorowany, drewniany młynek do kawy, w roku 1920 zaprojektowano pierwszy młynek naścienny. 10 lat później firma wyprodukowała pierwsze modele elektrycznych młynków do kawy. Ponieważ nie były zbyt udane, ich produkcję porzucono w roku 1932. Rok wcześniej pojawiły się pierwsze modele młynków do pieprzu z bakelitu, a rok później firma wypuściła pierwsze modele młynków pokryte kolorowym lakierem. W roku 1936 powstał model młynka do kawy Ric, który wyróżniał się oryginalnym kształtem i częściami z chromowanego metalu. Drugie podejście do elektrycznych młynków do kawy firma podjęła w roku 1952 i tym razem była to udana próba. W sumie w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych zaprojektowano aż 17 modeli elektrycznych młynków. W roku 1953 Peugeot Saveurs wyprodukował pierwszy młynek do pieprzu charakteryzujący się smukłym kształtem, czyli model Hostellerie. Trzy lata później firma wypuściła klasyczny model młynka do pieprzu, który wyprodukowano z drewna bukowego. Pierwszy młynek do pieprzu wykonany w całości ze stali nierdzewnej pojawił się w roku 1958. Do roku 1975 firma wyprodukowała w sumie 23 modele młynków do pieprzu w około 70 różnych wersjach. W 1987 roku Peugeot opracował model młynka Paris – jeden z najbardziej symbolicznych modeli w aktualnej kolekcji firmy. Oferowany jest w wersji z naturalnego lub lakierowanego drewna w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów: od 10 do 110 cm. W roku 2008 firma zaprojektowała linię przezroczystych młynków Daman z innowacyjnym rozwiązaniem, które polegało na usunięciu centralnego szybu, dzięki czemu młynki stały się bardziej estetyczne. Pięć lat później Peugeot opracował pierwszą linię młynków do… sera, a w roku 2017 pojawiły się młynki do mielenia nasion lnu i sezamu.
Model młynka do pieprzu Paris w różnych wariantach, m.in. z linii Paris Classic, Paris Antique oraz Paris Chef znajduje się w ofercie naszego sklepu. Oprócz nich polecamy również młynki z linii Brasserie, Nancy, Daman, Fidji, Bistro, Oleron, Quessant, Pontalier, Tahiti, Royan, Chaumont, Baya, Baltic, Mignonnette, Palace, Molene i Hostellerie. Ponadto w naszej ofercie znajdują się akcesoria Peugeot do wina i szampana – pompki i korki próżniowe, trybuszony barmańskie, otwieracze i klucze, a także podkładki pod młynki do pieprzu i soli.
Wszystkie modele młynków wyróżniają się najwyższą jakością wykonania, trwałością i ciekawym designem. Do produkcji młynków drewnianych firma używa drewna z certyfikatem PEFC, które pochodzi w większości z lokalnych lasów, a do ich barwienia stosuje jedynie lakiery bezrozpuszczalnikowe.