Przedsiębiorstwo Silikomart to producent szerokiej gamy innowacyjnych produktów dla branży cukierniczej, piekarniczej, gastronomicznej a także do użytku w gospodarstwach domowych, wyróżniających się dzięki wyrafinowanemu designowi i doskonałej jakości silikonu produkcji Made in Italy. Silikonowe formy Silikomart do pieczenia, deserów lodowych, czekolady lub produktów opartych na żelatynie, zyskały światowe uznanie wśród profesjonalistów cukierników a także amatorów domowych wypieków najwyższej jakości. Silikomart można określić jako firmę wyspecjalizowaną w silikonie kuchennym, znaną i cenioną w całych Włoszech oraz na rynkach zagranicznych, posiadającą w swoim katalogu kilka tysięcy propozycji mających istotny wpływ dzisiejszych rynek produktów cukierniczych. Wszystkie produkty Silikomart mogą Państwo zakupić za pośrednictwem sklepu Gastromania.

Czytaj więcej >

Silikomart i zastosowanie profesjonalnego silikonu w kuchni

Zastosowanie silikonu w kuchni, cukierni zapewnia doskonałe wyniki oraz zalety które nie sposób zignorować. Dzięki swojej wytrzymałości, stabilności i odporności termicznej może być stosowany w temperaturach od -60 ° C do + 230 ° C. Silikon jest również materiałem niezwykle elastycznym, odpornym na starzenie a przede wszystkim nieprzywierającym. Silikomart od początku swojej działalności zawsze oferował swoim klientom produkty najwyższej jakości. Dlatego cała produkcja jest ściśle nadzorowana i przeprowadzana we Włoszech przy wykorzystaniu najlepszego na rynku materiału – stuprocentowego ciekłego silikonu platynowego. Jest to materiał o bardzo wysokiej jakości, zgodny z wszystkim wymogami dotyczącego kontaktu z produktami żywnościowymi, całkowicie nietoksyczny, bezwonny oraz pozbawiony smaku. W porównaniu do innych rodzajów silikonu, silikon platynowy jest najczystszy i jest w stanie zagwarantować absolutny brak wpływu na smak, skład chemiczny oraz zapach żywności. Nie zawiera także składników toksycznych, ma najniższą zawartość substancji lotnych i jest powszechnie stosowany sektorze medycznym o bardzo rygorystycznych wymaganiach dotyczących jakości. Firma przywiązuje olbrzymią wagę aby zawsze zagwarantować klientowi całkowicie niezawodny produkt, zgodny ze wszystkimi standardami regulacyjnymi. Bezpieczeństwo, jakość i wydajność w połączeniu z niezwykłą stylistyką oferowanych artykułów sprawiają, że Silikomart jest prawdziwym specjalistą w swojej branży.

Produkty Silikomart

Lata badań oraz inwestycji a także nieustanna współpraca ze światowej klasy cukiernikami nie pozostały bez wpływu na oferowane produkty oraz nowe linie, które mogą dać wskazówki i pomóc wszystkim miłośnikom gotowania a także tym, którzy zbliżają się do tego nowego świata. Obecnie Silikomart posiada patent EASY CREAM, technologię opracowaną do tworzenia lodów i przystawek na patyczkach za pomocą form silikonowych, których dodatkowym atutem jest doskonała funkcjonalność. Po za produktami objętymi patentem w portfolio Silikomart znajdziesz także:

 • seria opakowań Mecado: profesjonalne pudełka w wielu kolorach na makaronki,
 • seria wielokolorowych pater Hula Up na przystawki, ciasteczka, praliny i desery,
 • seria produktów Stecco Flex – silikonowe zestawy form do lodów i przystawek na patyczkach,
 • seria produktów Mini Stick – silikonowe foremki do małych przystawek i deserów na patyczkach,
 • seria produktów Cookie Flex – silikonowe zestawy form do sandwitchów lodowych, ciasteczek i deserów złożonych z wielu warstw,
 • seria produktów Formagel – silikonowe formy do deserów lodowych,
 • seria produktów Cono Flex – silikonowe zestawy form do rożków lodowych lub przystawek w kształcie rożka,
 • seria produktów Torta Flex – silikonowe formy do tortów i tortów lodowych,
 • seria produktów Mico Flex – silikonowe formy do pralin, galaretek, czekoladek oraz mniejszych przystawek na bazie żelatyny,
 • seria produktów Curve Flex – silikonowe formy do mniejszych, zaokrąglonych deserów i galaretek,
 • seria produktów Sushi Flex – silikonowe zestawy form do wielowarstowowych deserów i przystawek,
 • seria silikonowych form o wymiarze zgodnych z norma piekarniczą 60×40 cm,
 • ekspozytory i pudełka do deserów oraz przystawek,
 • zestawy silikonowych form cukierniczych do deserów o nietuzinkowych kształtach,
 • silikonowe maty cukiernicze do nadawania kształtu i formy deserom i czekoladzie,