Sztućce Ambition to produkty przeznaczone zarówno do codziennego użytku, jak i do stosowania w gastronomii. W naszej ofercie znajduje się niemal każdy zestaw sztućców. Typ obiadowy jest zdecydowanie najpopularniejszy, jednak rekomendujemy zaopatrzyć się również w sztućce kawowe czy do deserów. Marka Ambition znana jest z wysokiej jakości sztućców, wykonanych ze stali nierdzewnej. To sprawia, że można bez obaw myć je w profesjonalnej zmywarce.

Produkty Ambition są chętnie wybierane przez hotele, restauracje, kawiarnie i bary, a także osoby prywatne. Wśród ich zalet wymienia się m.in. ponadczasowy design, trwałość czy ergonomię. Są dystrybuowane na terenie polski przez DAJAR, z którymi współpracujemy.

Czytaj więcej >

Ambition sztućce – rodzaje

W naszej ofercie znajdują się eleganckie sztućce Ambition, wśród których można znaleźć:

 • łyżki obiadowe do zup czy sałaty,
 • łyżeczki do kawy, herbaty, sosów, cukru, lodów,
 • widelce obiadowe, do sałaty, mięs,
 • widelczyki do ciasta i deserów,
 • noże stołowe uniwersalne, do ryb, do masła, deserowe.

Tak duży wybór pozwala skompletować zestaw sztućców, który odpowiada na potrzeby każdej restauracji, kawiarni, domu weselnego czy bistro.

Akcesoria stołowe – Ambition sztućce

Inne akcesoria stołowe, które powinny znaleźć się w gastronomii, to m.in.:

 • łyżki wazowe,
 • łopatki do ciasta,
 • chochle do zupy,
 • chochelki do sosów.

Wymienione produkty najczęściej są wykorzystywane przez obsługę. Ponieważ jednak czasami są także oddawane do dyspozycji gości, warto zadbać o ich estetykę. Wybierając sztućce Ambition można mieć pewność, że stawia się na wysokiej jakości produkt.

Sztućce Ambition – dostępne kolekcje

Dostępne kolekcje sztućców Ambition to:

 1. Prato – nie mają żadnych zbędnych elementów, a ich konstrukcja jest prosta. Mają krótkie i dość szerokie rączki o ergonomicznej budowie. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych restauracjach.
 2. Napoli – wyróżniają się drobnymi elementami dekoracyjnymi w postaci żłobionych fal na rączkach. Mają klasyczny, opływowy kształt i doskonale pasują do lokali serwujących jedzenie tradycyjne.
 3. Verona – te sztućce Ambition wyróżniają się kształtem, który wpasuje się w każde minimalistyczne wnętrze. Mają tłoczenie, podkreślające ich estetyczną formę.
 4. London – to sztućce o zapadającym w pamięć kształcie – są synonimem ponadczasowej elegancji. Mają długie, rozszerzające się rączki, a na ich brzegach znalazł się ozdobny wzór, nadający im smukłości. Są skośnie wyprofilowane.
 5. Bari – to kolekcja sztućców o prostokątnej rączce, z tłoczeniami po bokach. Zostały wyprofilowane w taki sposób, by korzystanie z nich było całkowicie wygodne i przyjemne.

Co składa się na podstawowy komplet sztućców do restauracji?

Za najbardziej podstawowy komplet sztućców można uznać nóż, widelec oraz łyżkę obiadową. Do nich należy dopasować łyżeczkę do herbaty oraz widelczyk deserowy. Zestaw sztućców składający się z tych elementów to podstawa w lokalu serwującym dania ciepłe, napoje i desery. Żeby jednak budować wizerunek profesjonalnej marki, najlepiej zaopatrzyć się w sztućce do wszystkich serwowanych dań. To znaczy, że w zależności od pozycji znajdujących się w menu, powinno się mieć do dyspozycji także długie łyżeczki do latte i lodów, widelczyki do mięs i serów, komplet sztućców do sałat czy akcesoria do nakładania sosów.

Stal nierdzewna jako najlepszy materiał na zestaw sztućców

Stal nierdzewna to niezwykle wdzięczny materiał w gastronomii, z którego wykonana jest większość sprzętów, maszyn, garnków i sztućców. Wynika to głównie z tego, że stal jest:

 • nienasiąkliwa i odporna na korozję,
 • bezzapachowa i przyjemna w użytkowaniu,
 • estetyczna i może osiągać wysoki połysk,
 • łatwa w utrzymaniu, nawet przy częstym użytkowaniu.

Sztućce Ambition ze względu na materiał wykonania są produktem hipoalergicznym. Co więcej, można myć je w zmywarce gastronomicznej bez obaw o ich uszkodzenie.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałym asortymentem naszego sklepu, a w razie dodatkowych pytań – zapraszamy do kontaktu!