Naczynie do kąpieli wodnej to podstawa wyposażenia cukierni, piekarni, kawiarni czy restauracji. Ułatwia przyrządzanie polew, czekolad, sosów, ciast i deserów, zapobiegając przywieraniu i przypalaniu wyrobów. Proponujemy wkłady z wysokiej jakości stali nierdzewnej – stworzone specjalnie na potrzeby branży gastronomicznej. Rodzaj (misa, wkład), kształt (cylindryczny, kwadratowy), rozmiar i pojemność: przygotowaliśmy dziesiątki różnych produktów, spośród których szybko wybierzesz te najlepiej dopasowane do potrzeb i preferencji. Zapraszamy!

Czytaj więcej >

Wkład lub miska do kąpieli wodnej – warianty produktu

Dwa podstawowe akcesoria do gotowania w kąpieli wodnej to wkład lub miska. Misa z reguły ma wygodną rączkę do trzymania i haczyk do zawieszenia na rancie garnka, a jej pojemność to około 1,5 litra. Sprawdzi się zatem do przyrządzania niedużych ilości wyrobów i pomocniczo w codziennej pracy kawiarni czy restauracji (do rozpuszczania czekolady itp.). Dla kuchni obsługujących wiele osób polecamy już wkłady do garnków o pojemności od kilku do kilkunastu litrów. Są dostępne w różnych kształtach (kwadratowy, prostokątny, cylindryczny) i rozmiarach, z uchwytami i bez: można je precyzyjnie dopasować do używanych garnków gastronomicznych (świetny garnek do gotowania w kąpieli wodnej również kupisz w naszym sklepie).

Naczynie do kąpieli wodnej – kryteria wyboru

  • Materiał musi dobrze przewodzić ciepło, a jednocześnie być bezpieczny w kontakcie z żywnością, higieniczny i łatwy w czyszczeniu oraz trwały. Jednym z najlepszych materiałów naczyń do rozpuszczania składników i gotowania produktów mlecznych jest polerowana lub satynowana stal nierdzewna.
  • Pojemność – zależna od potrzeb; w ofercie mamy misy i wkłady o pojemności od około 1,5 do kilkunastu litrów. Jeśli potrzeby kuchni są zmienne, warto zainwestować w praktyczny zestaw trzech wkładów w różnych rozmiarach.
  • Kształt – trzeba go dobrać do używanych garnków, preferencji i możliwości przechowywania. W sprzedaży dostępne są tradycyjne okrągłe misy, wkłady kwadratowe, prostokątne (możliwość sztaplowania) i cylindryczne.
  • Uchwyty – misy zwykle mają długi uchwyt, a w większości wkładów znajdują się dwie zwykłe rączki, jednak niektóre modele są ich pozbawione i warto zwrócić na to uwagę. Wkład bez uchwytów może być mniej poręczny, choć wiele zależy od preferencji i specyfiki pracy.
  • Pokrywki – zwykle nie są dostępne w zestawie i trzeba je dokupić oddzielnie. W naszym sklepie znajdziesz również pokrywki do wkładów: ich wybór ułatwia oznaczenie serii, ale warto też zerknąć na rozmiary. Pasującą do wkładu pokrywkę udostępniamy na karcie produktu jako „produkt skojarzony”.
  • Przechowywanie – w przypadku zakupu kilku wkładów warto sprawdzić, czy można je sztaplować (układać warstwowo). Taka możliwość oszczędzi sporo miejsca w kuchni i zwykle istnieje w obrębie wkładów jednego producenta.

Garnek do kąpieli wodnej – akcesoria dla gastronomii

W sklepie Gastromania.pl stawiamy na profesjonalne produkty od cenionych marek takich jak Contacto, APS czy Stalgast. Każde naczynie do kąpieli wodnej powstaje ze stali nierdzewnej 18/10, polerowanej (wysoki połysk i gładkość) lub satynowanej (mat, lekko chropowata struktura). Oferujemy również wysokiej jakości garnki gastronomiczne, ze stali nierdzewnej, ale też z aluminium, miedzi bądź żeliwa. Wszystkie akcesoria są przystosowane do pracy w branży gastronomicznej. Wkłady i misy łatwo utrzymać w czystości: można je myć w zmywarce przemysłowej i ręcznie – a najlepiej szczotką i detergentami do stali szlachetnej. Przy odpowiedniej pielęgnacji mogą posłużyć nawet wiele lat: inwestycja zwróci się z nadwyżką.

W razie pytań, wątpliwości, prosimy o kontakt – doradzimy z przyjemnością.