Wyciskacze manualne do cytrusów

Cytryny, limonki i pomarańcze to najczęściej stosowane dodatki do wszelkiego rodzaju napojów. Stanowią często niezbędny składnik alkoholowych drinków i koktajli oraz innych chłodnych napojów, a także gorących naparów z herbaty i ziół. Cytrusy wchodzą w skład klasycznych przepisów na najbardziej popularne drinki. Czym byłyby mojito, margarita czy cuba libre bez owocowych dodatków? Zwykłym, dość przeciętnym napitkiem alkoholowym. Dlatego wyciskacze do cytrusów i plasterków powinny stanowić niezbędny element wyposażenia każdego punktu gastronomicznego.

Czytaj więcej >

Niewielki rozmiar i ergonomia – wyciskacze cytryn

Do szybkiego przygotowania drinka z dodatkiem świeżego soku najlepiej nadają się ręczne wyciskacze do owoców. Są bardzo wygodne, ergonomiczne, łatwe w użyciu i pozwalają na wyciśnięcie odpowiedniej ilości soku w kilka sekund. Dzięki niewielkim rozmiarom nie zajmują tyle miejsca na stanowisku barmana, co wyciskarki elektryczne. Dodatkowo mogą stanowić atrakcyjny wizualnie gadżet. Produkowane są z różnych materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością – eleganckiej stali szlachetnej oraz wysokiej jakości kolorowych tworzyw sztucznych.

Poręczne wyciskacze do cytryn

Małe, proste i poręczne wyciskacze do cytryn nadają się idealnie do szybkiego wyciśnięcia plasterka cytryny lub pomarańczy wprost do drinka lub filiżanki herbaty. Świetnie sprawdzają się w restauracjach, bufetach i na wszelkiego rodzaju imprezach ze stołem szwedzkim. Umożliwiają wygodne korzystanie z cytrusowych dodatków do zimnych i gorących napojów. Wykonanie z solidnej stali nierdzewnej ułatwia utrzymanie czystości i umożliwia bezpieczne mycie w zmywarkach.

Wyciskacze do pomarańczy

Manualne, stojące wyciskacze do pomarańczy i innych cytrusów są idealnym rozwiązaniem dla wszelkiego rodzaju punktów gastronomicznych, które serwują naturalne, świeżo wyciskane soki. Posiadają wygodną dźwignię i uchwyt zwiększający stabilność. Mocna sprężyna sprawia, że dźwignia samoczynnie powraca do pozycji startowej. Dzięki temu ręczne wyciskanie owoców jest proste i nie wymaga użycia dużej siły.