Brita to niemiecka rodzinna firma, która z powodzeniem funkcjonuje na rynku od ponad 50 lat. Na samym początku działalności wszystkie produkty były wytwarzane ręcznie. Napędzani chęcią ciągłego rozwoju, założyciele firmy stopniowo stali się innowatorami w dziedzinie filtracji wody kranowej. Dzięki temu Brita (nazwa firmy pochodzi od imienia córki właściciela) przekształciła się w firmę o globalnym zasięgu. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród oraz wyróżnień za nowatorskie rozwiązania. Bliskie jest im proekologiczne podejście do biznesu i dążenie do zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej >

Sklep z produktami marki Brita

Pierwszy dzbanek do filtracji wody Brita wprowadziła już na początku lat 70. XX wieku. Był to lejek umieszczony w prostym i praktycznym pojemniku. Sposób filtracji wody był pionierski: aby zredukować ilość osadzającego się kamienia i poprawić walory smakowe oraz zapachowe wody, wykorzystano żywicę jonowymienną i węgiel aktywny. Dzięki temu woda stała się bardziej miękka i smaczniejsza. Od tego czasu firma postawiła sobie za cel nie tylko optymalizację jakości wody pitnej, ale również przykłada wagę do potrzeb środowiska naturalnego.

Filtry do wody Brita

Wraz z rosnącą popularnością, filtry Brita weszły do ogólnego użytku. Zaczęto z nich korzystać nie tylko w domach, ale również w kawiarniach, restauracjach, barach i tym podobnych lokalach. Na ich korzyść przemawiał nie tylko wyśmienity smak wody, który bezpośrednio wpływał na smak serwowanych potraw, ale również filtrowana woda chroniła drogi sprzęt kuchenny przed częstymi awariami spowodowanymi osadzającym się kamieniem.

Wkłady i liczniki Brita

W ofercie naszego sklepu Gastromania, który jest oficjalnym partnerem Brita, znajdziecie zarówno filtry do wody, wkłady wymienne do filtra, wkłady wymienne do zmiękczacza, głowice, liczniki do wody do uzdatniaczy, jak i elektroniczne liczniki przepływu wody. Filtry do wody Brita oraz akcesoria do uzdatniania wody wpływają nie tylko na smak wody pitnej, ale również przyrządzanych na jej bazie potraw, oraz napojów. Warto mieć je w swojej restauracji, kawiarni, czy domu. Sprawdź, co oferuje katalog Brita.