Stół pod ekspres do kawy to podstawowe wyposażenie baru, kawiarni, cukierni, restauracji czy innego lokalu gastronomicznego, w którym znajduje się ekspres kolbowy. W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne stoły pod ekspresy do kawy wykonane ze stali nierdzewnej, która jest materiałem trwałym i prostym w utrzymaniu czystości. Jednocześnie meble te wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak uchylana szuflada z hamulcem i odbijakiem na fusy wykonane ze stali nierdzewnej, szafka na filtr do zmiękczania wody, szuflada na przybory czy otwór w blacie do podłączenia ekspresu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi stołami i podstawami pod ekspresy!

Czytaj więcej >

Stół pod ekspres do kawy – na co zwrócić uwagę?

  • Wielkość i kształt – stół powinien być odpowiednich rozmiarów, aby pomieścić ekspres do kawy oraz inne akcesoria kawowe, takie jak filiżanki, spieniacz mleka czy dzbanki do napojów. Wybierz stół dostosowany do wielkości ekspresu i przestrzeni dostępnej w lokalu.
  • Materiał – stół kawowy powinien być wykonany z materiału łatwego do czyszczenia, trwałego i odpornego na działanie wilgoci, wysokiej temperatury oraz plam. Najpopularniejszą opcją jest stal nierdzewna.
  • Stabilność – upewnij się, że stół jest stabilny i solidny, aby zapewnić bezpieczne i wygodne użytkowanie ekspresu do kawy. Ważne jest, aby mógł utrzymać ciężar ekspresu oraz ewentualnych dodatków bez przechyłów czy chwiejności.

Podstawa pod ekspres do kawy – alternatywa dla mniejszych lokali

W przypadku mniejszych lokali gastronomicznych, które nie mogą pozwolić sobie na umieszczenie wszystkich barowych udogodnień w pełnej formie, świetnie sprawdzą się uniwersalne podstawy pod ekspres do kawy w kompatybilnych rozmiarach. Produkt taki umożliwia wydzielenie przestrzeni przeznaczonej do zaparzania kawy, a jednocześnie nie zabiera dużo miejsca. Można go bowiem postawić na już zamontowanych blatach. Taki sprzęt barmański poprawi komfort pracy na małej przestrzeni i pozwoli baristom zaaranżować wygodne miejsce do codziennej pracy.