-
Gastronomiczny pojemnik nierdzewny GN 1/1 65 mm | APS, 81102
Netto: Brutto: -
Pojemnik z poliwęglanu GN 1/4 150 mm | HENDI, Profi Line
Netto: Brutto: -
Pojemnik Profi Line GN 2/1 H 150 mm | HENDI, 801116
Netto: Brutto: -
Pojemnik nierdzewny GN 1/9 100 mm | HENDI, Kitchen Line
Netto: Brutto: -
Pokrywka z poliwęglanu do GN 1/2 | HENDI, Profi Line
Netto: Brutto: -
Pojemnik nierdzewny GN 1/2 150 mm | HENDI, Kitchen Line
Netto: Brutto: -
Pojemnik z polipropylenu GN 1/3 65 mm, HACCP | HENDI, 880289
Netto: Brutto: -
Ociekacz poliwęglanowy GN 1/6 | HENDI, 868577
Netto: Brutto: -
Pojemnik nierdzewny GN 1/9 65 mm | HENDI, Kitchen Line
Netto: Brutto:
Pojemniki dla gastronomii GN
(2292)Wszystkie kategorie w dziale Pojemniki dla gastronomii GN
- Pojemniki GN - nierdzewne
- Pojemniki GN - polipropylenowe
- Pojemniki GN - poliwęglanowe
- Pojemniki GN z melaminy
- Emaliowane pojemniki GN
- Porcelanowe pojemniki GN
- Pojemniki GN z powłoką non-stick
- Pokrywy do pojemników GN
- Blachy kuchenne GN
- Listwy wspornikowe GN
- Ociekacze i inne wkłady do GN
- Ruszty i kosze GN
- Stojaki do pojemników GN
Kategoria Pojemniki gastronomiczne GN | Gastromania.pl obejmuje bardzo szeroką ofertę pojemników gastronomicznych GN ze stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych oraz ceramiki. Idealne dla Twojej restauracji, cateringu oraz stołówki.
Pojemniki gastronomiczne są podstawowym wyposażeniem każdej profesjonalnej kuchni i od lat są popularne we wszystkich rodzajach lokalów gastronomicznych. Naczynia te nadają się nie tylko do gotowania w profesjonalnych piecach konwekcyjno-parowych, piekarnikach czy pracy z bemarami ale także do transportu żywności w pojemnikach termoizolacyjnych, przechowywania produktów żywnościowych w urządzeniach chłodniczych oraz magazynowania. Krótko mówiąc, są idealnymi pojemnikami do profesjonalnego gotowania, transportu lub przechowywania żywności.
Pojemniki GN – rozmiary
Konstrukcja i wymiarówka pojemników gastronomicznych jest bardzo przemyślana a ich format, zgodny ze wszystkimi profesjonalnymi urządzeniami w branży gastronomicznej – w oparciu o standard Gastronorm, w skrócie tzw: GN. Podstawowym wymiarem pojemnika jest GN 1/1, tj. 53 cm x 32,5 cm. Każdy producent naczyń kuchennych dla profesjonalnej gastronomii w pełni przestrzega standardu GN. Przemyślany system wymiarowy ma oczywiście długą tradycję, która była stosowana i wprowadzona przez mistrzów gastronomii już w 1964 roku w Szwajcarii. Na marginesie i dla uproszczenia amerykański rynek gastronomiczny korzysta z własnego systemu, który opiera się na innym standardzie wymiarów. Uwaga! Na rynku europejskim można również spotkać pojemniki gastronomiczne oparte na standardzie EURONORM. Mimo że wykorzystuje ten sam system proporcjonalności co standard GN, jest oparty na zupełnie innym module podstawowym o wymiarach 60×40 cm i generalnie jest używany przez branżę piekarniczą i cukierniczą.
Blachy GN są produkowane z materiałów najwyższej jakości
Przy produkcji profesjonalnych pojemników gastronomicznych kładzie się szczególną uwagę na jakość. Dzisiejszy rynek jest bardzo zróżnicowany, ale najlepiej skoncentrować się na renomowanych i sprawdzonych producentach takich jak: Stalgast, Hendi, Araven, Tomgast, Paderno, APS, Contacto, RM Gastro lub Cheffy. Najpopularniejszymi i najczęściej stosowanymi pojemnikami GN są naczynia ze stali nierdzewnej. Stosuje się tu stal przeznaczoną do branży spożywczej o grubości od 0,7 mm, a naczynia te można wykorzystywać w temperaturach od -40 ° C do +300 ° C. Jednak pojemniki ze stali nierdzewnej, które bądź co bądź są najczęściej używane do gotowania, pieczenia lub dalszego przetwarzania żywności, nie są jedynymi możliwymi naczyniami wykonywanymi w normie GN. Gama blach, w tym specjalne elementy (pokrywki i wkładki) są również produkowane z innych unikalnych materiałów. Należą do nich poliwęglan, polipropylen, tritan ale także porcelana i wiele, wiele innych. Na rynku dostępne są również aluminiowe lub emaliowane pojemniki GN, a także specjalne blachy przeznaczone do współpracy z konkretnymi modelami pieców konwekcyjno-parowych np. tace do grillowania wykonane z żeliwa, lub unikalna blacha Fakiro przeznaczona do współpracy z piecami UNOX.
Pojemniki GN ze stali nierdzewnej
Stal nierdzewna ze względu na swoją wytrzymałość, trwałość, łatwość zmywania jest najczęściej stosowanym materiałem w profesjonalnej gastronomii, nie tylko do produkcji naczyń, ale także do urządzeń i wyposażenia kuchennego. Pojemniki gastronomiczne ze stali nierdzewnej są najczęściej stosowanymi naczyniami w gastronomicznym świecie ze względu na ich wszechstronność. W pojemnikach gastronomicznych ze stali nierdzewnej można przygotowywać, smażyć, piec, gotować, podgrzewać, eksponować, przechowywać, chłodzić i transportować produkty żywnościowe.
Pojemniki gastronomiczne z polietylenu
Praktyczne polietylenowe pojemniki gastronomiczne stosuje się tam, gdzie pojemniki gastronomiczne wymagają minimalnej masy, szczególnie w przypadku przechowywania żywności i w bieżących pracach kuchennych. Polietylen może wytrzymać głębokie mrożenie do -40 ° C ale w temperaturach dodatnich można go stosować jedynie do 99 ° C. Zatem doskonale nadaje się do konwencjonalnego chłodzenia i przechowywania żywności w obiekcie gastronomicznym. Ponadto polietylenowe pojemniki gastronomiczne mogą być wyposażone w kolorowe klipsy do rozróżniania różnych rodzajów żywności, a sam materiał nie absorbuje smaków ani zapachów.
Pojemniki z polipropylenu
Polipropylen jest bardzo podobny do polietylenu pod względem swoich właściwości, dlatego polipropylenowe pojemniki gastronomiczne umożliwiają ten sam zakres zastosowań.
Pojemniki z poliwęglanu
Przezroczysty poliwęglan umożliwia wizualną kontrolę przechowywanej zawartości żywności, a w niektórych przypadkach jest nieodzowny do ekspozycji produktów. Dlatego poliwęglanowe pojemniki gastronomiczne zajmują ważne miejsce w wyposażeniu wszystkich obiektów gastronomicznych. Twardy, mocny, zmywalny i trwały poliwęglan jest jednym z tworzyw sztucznych odpowiednich do stosowania w gastronomii, a pojemniki z poliwęglanu można ponownie sztaplować i przechowywać. Pojemniki z poliwęglanu z reguły dostępne są w kolorze przeźroczystym ale dostępne są także kolory takie jak biały i czarny. Wadą tego rodzaju naczyń jest fakt, iż polietylen mimo swojej twardości jest stosunkowo kruchy i upadek pojemnika wykonanego z tego materiału na twardą powierzchnię może się skończyć jego uszkodzeniem.
Melaminowe pojemniki gastronomiczne
Melamina jest mocnym i bezpiecznym materiałem w tym samym zakresie, co inne tworzywa sztuczne stosowane w gastronomii. Melaminowe pojemniki gastronomiczne wyglądają jak porcelana, mogą być białe, czarne lub kolorowe, błyszczące i zachowują swój kształt – nie odkształcają się pod wpływem użytkowania oraz zmian temperatury. Ponadto są bardzo odporne na nieostrożne obchodzenie się. Pojemniki GN z melaminy, głównie ze względu na swoja cenę i wygląd są szeroko stosowane w ekspozycji produktów żywnościowych.