Syfony do bitej śmietany dla profesjonalnej gastronomii

W tej kategorii produktowej znajdą Państwo najwyższej jakości syfony do bitej śmietany, kremów oraz musów. Nasza oferta obejmuje profesjonalne produkty, które idealnie nadają się do wytwarzania bitej śmietany, kremów, a także musów na ciepło i zimno. Akcesoria znajdą zastosowanie zarówno w branży gastronomicznej, jak i w gospodarstwach domowych. Projektujemy i wyposażamy bary, hotele oraz lokale gastronomiczne. Pomożemy dobrać odpowiedni syfon do bitej śmietany, kremu lub musu, aby spełniał wszystkie Państwa potrzeby.

Czytaj więcej >

Historia bitej śmietany – profesjonalne syfony do bitej śmietany

Bita śmietana, często słodzona i aromatyzowana, była popularna już w XVI wieku. Pojawiała się w przepisach takich mistrzów kuchni jak Cristoforo di Messisbugo (1549), Bartolomeo Scappi (1570) czy Lancelot de Casteau (1604). W przepisach tych oraz późniejszych szefów kuchni aż do końca XIX wieku naturalnie oddzieloną śmietanę ubijano zwykle przy pomocy gałązek wierzby lub szuwar, a powstałą pianę od czasu do czasu odtłuszczano w procesie trwającym nawet kilka godzin.

Pod koniec XIX wieku oddzielona za pomocą wirówki śmietana o wysokiej zawartości tłuszczu znacznie przyspieszyła i ułatwiła produkcję bitej śmietany. Bitą śmietanę wykorzystywano do deserów kawowych, z likierami, czekoladą, owocami itd. Obecnie niezastąpionym gadżetem są syfony do bitej śmietany.

Syfony do bitej śmietany

W 1930 roku Charles Getz, G. Frederick Smith oraz Marshall Reinecke równocześnie złożyli wnioski patentowe dotyczące urządzenia do ubijania bitej śmietany przy pomocy sprężonego podtlenku azotu. Choć wnioski stały się przedmiotem sporów sądowych, to wydarzenie dało początek urządzeniu znanemu dziś jako syfon do bitej śmietany.

Dzisiejszy syfon do bitej śmietany w zasadzie niewiele się różni od swojego pierwowzoru. Gaz pod ciśnieniem rozpuszcza się w tłuszczu zawartym w śmietanie, a gdy ciśnienie zostaje zwolnione, powstają bąbelki, których „efektem ubocznym” jest właśnie bita śmietana. Syfony do bitej śmietany mogą działać na zasadzie wymiennych nabojów ze sprężonym N2O lub być sprzedawane jako opakowania detaliczne pod ciśnieniem w formie sprayów. Do syfonów do bitej śmietany nie używa się popularnych nabojów z dwutlenkiem węgla (wykorzystywanych do gazowania wody), ponieważ CO2 nadaje śmietanie kwaśny smak. Mimo tego, że N2O nie jest całkowicie neutralnym gazem, wydaje się on znakomitym kompromisem wobec drogich automatów do bitej śmietany, które wykorzystują czyste powietrze, całkowicie naturalne wobec smaku.

Gdzie kupią Państwo syfony do bitej śmietany?

Syfony do bitej śmietany, które świetnie sprawdzą się w każdym profesjonalnym lokalu gastronomicznym, znajdą Państwo w bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego Gastromania.pl! Oferujemy także inne ciekawe urządzenia, gadżety i akcesoria kuchenne, które pozwolą na kompleksowe wyposażenie każdego lokalu gastronomicznego. Serdecznie zapraszamy na zakupy, a w razie pytań i wątpliwości – do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem!