Parzenie kawy to swoisty rytuał gastronomiczny, który jest niezwykle ważnym elementem spotkań towarzyskich, rodzinnych czy biznesowych. Dlatego też klienci wybierają lokale, w których mogą nie tylko napić się wyśmienitej kawy, ale także doświadczyć profesjonalnego procesu jej przygotowania. Jednym z elementów tego widowiska jest oczyszczanie kolby z fusów, czyli pozostałości po kawie. Do tego potrzebne są jednak praktyczne szuflady, które umożliwiają zachowanie czystości przy barze, a jednocześnie znacznie ułatwiają pracę barmanów. Przygotowaliśmy bogatą ofertę szuflad na fusy kawowe sygnowanych markami znanych w branży producentów takich jak między innymi Stalgast, Hendi, Bareq czy Contacto, które świetnie sprawdzą zarówno w mniejszych, jak i większych lokalach.

Czytaj więcej >

Szuflady na fusy – wygodne rozwiązanie dla restauracji, hoteli i kawiarni

Szuflady na fusy do kawy to elementy składające się na kompletne wyposażenie baru lub innego lokalu gastronomicznego serwującego kawę parzoną w ekspresie. Służą do profesjonalnej utylizacji fusów i umożliwiają łatwe i higieniczne usuwanie zużytej kawy po przygotowaniu napoju.

Te szuflady są zazwyczaj umieszczane pod ekspresami do kawy lub młynkami, w celu wydajnej organizacji przestrzeni baru – umiejscowienie szuflady ma bowiem znaczenie dla komfortu pracy baristy. Po każdym zastosowaniu ekspresu lub młynka do kawy zużyta kawa jest usuwana z kolby i odkładana do szuflady. Po osiągnięciu określonego poziomu napełnienia szuflada na fusy musi być opróżniona, aby umożliwić dalsze korzystanie z urządzenia.

Szuflada na fusy kawowe – jakość i ponadczasowa trwałość

Szuflady te wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej. Jest to materiał niezwykle trwały i łatwy w utrzymaniu czystości. Stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje chemiczne, dzięki czemu nie rdzewieje. Wysoka jakość oferowanych przez nas produktów to przede wszystkim gwarancja wieloletniego użytkowania, co w przypadku lokali z dużym natężeniem ruchu jest niezwykle istotne. Jednocześnie zdejmowany drążek owinięty silikonem spożywczym lub innym tworzywem sztucznym sprawia, że każdy produkt wytrzymuje duży nacisk i wstrząsy, które powstają podczas wybijania fusów.

Znajdziesz u nas także inny sprzęt barmański, który znacznie poprawi jakość serwowanych w Twoim lokalu napojów lub potraw, a także usprawni pracę barmanów, kelnerów, baristów i kucharzy. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Gastromanii!