Bdk to niewielka rodzinna firma z Hradec Králové – miasta w północnych Czechach. Firma zajmuje się produkcją szkła dekoracyjnego w technologii fusing. Co się kryje pod tą nazwą? Fuse oznacza z angielskiego „zlać się, złączyć”. To sposób obróbki szkła. Pod wpływem odpowiedniej temperatury szklane elementy o różnych kształtach, kolorach i gatunkach łączą się w całość, przybierając wymyślne formy. Proces ten odbywa się w temperaturze od 680 stopni do 830 stopni Celsjusza w specjalistycznych piecach, które umożliwiają nadanie oryginalnych form wyrobom szklanym. Co niezwykle istotne, technologia ta pozwala na nadanie kunsztownych, w pełni dopracowanych i powtarzalnych kształtów, wytwarzanym przedmiotom. Dzięki temu otrzymujemy zastawę stołową o ciekawym wzornictwie, idealną do restauracji, kawiarni, barów, hoteli, cateringów – czyli wszędzie tam, gdzie liczy się estetyka i design.

Czytaj więcej >

Sprzęt gastronomiczny BDK

Sprzęt gastronomiczny BDK jest niezwykle efektowny. Urozmaici każdy posiłek, dlatego przedmioty wytwarzane przez tę rodzinną manufakturę są tak chętnie wybierane przez właścicieli lokali. W ofercie naszego sklepu Gastromania.pl, który jest oficjalnym partnerem producenta, można znaleźć najciekawsze produkty szklane z katalogu BDK. Są to między innymi: szklane podstawki pod schody, szklane schody do eksponowania potraw w różnych kolorach, przezroczyste tace, prostokątne talerze, miski, płaskie talerze, talerze do makaronu, półmiski oraz kwadratowe talerze i tace.

Szkło dekoracyjne BDK

Każda restauracja czy hotel, który chce się wyróżnić, nie tylko jakością serwowanych potraw, ale również nietuzinkowym akcesoriami, powinien zapoznać się z produktami tego czeskiego producenta. W końcu sposób podania i właściwa oprawa dań w przemyśle restauracyjnym ma ogromne znaczenie. Szklane naczynia to również świetny pomysł na prezent z okazji rocznicy czy ślubu. Jest uniwersalne i stylowe, proste i eleganckie, dlatego sprawdzi się w każdej restauracji oraz domu. Każdy esteta i wielbiciel pięknych przedmiotów znajdzie tu coś dla siebie.