Garnki specjalne to naczynia, które zostały zaprojektowane z myślą o gotowaniu konkretnych składników – owoców morza, ryb czy szparagów. Sprawdzą się w każdej kuchni, gdzie pozwolą uzyskać wyjątkowy smak potraw, jak również usprawnią pracę kucharzy. Garnki specjalistyczne wykonane są ze stali nierdzewnej lub ze stali emaliowanej (w zależności od ich przeznaczenia), a także mają różne pojemności, co pozwoli dopasować nowy garnek do wielkości lokalu.

Czytaj więcej >

Rodzaje garnków specjalnych

Wyróżniamy następujące garnki specjalistyczne:

  1. Garnki do gotowania szparagów – to wysokie garnki z dedykowanym wkładem do gotowania na parze, które pozwalają na równomierne ugotowanie nawet bardzo długich szparagów.
  2. Garnki do gotowania mleka – część z nich wyposażona jest w płaszcz wodny, czyli podwójne ścianki, między którymi jest podgrzewana woda, co pozwala nie tylko odpowiednio ugotować mleko, lecz również roztopić czekoladę czy podgrzać sos.
  3. Garnki do gotowania ryb – mają charakterystyczny podłużny kształt, przez co zmieści się w nim cała ryba. Są wyposażone w perforowany wkład, który umożliwia gotowanie na parze.
  4. Garnki z kranem – to duże garnki przeznaczone m.in. do gotowania ziemniaków. Dzięki zastosowaniu kranu można łatwo opróżnić je z gorącej wody, nie ryzykując poparzeniem. Ułatwi to wyjmowanie ugotowanych produktów.
  5. Garnki do małży – występują w komplecie z pokrywką, którą można użyć jako pojemnika na puste muszle. Doskonale sprawdzają się podczas gotowania zarówno małży, jak i muli oraz innych owoców morza.

Dobór garnków specjalistycznych

Specjalne garnki gastronomiczne pozwolą idealnie przygotować wymagające składniki takie jak małże, ryby czy szparagi, a także mogą ułatwić pracę poprzez zastosowanie kranu do odsączania wody lub płaszcza wodnego. W naszej ofercie przygotowaliśmy różne rodzaje specjalnych garnków w wielu pojemnościach. Najczęściej do ich wyprodukowania została wykorzystana stal nierdzewna, dzięki czemu istnieje możliwość używania ich na wszystkich rodzajach kuchenek – także indukcyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą!