Częścią tureckiego koncernu Sisecam Glassware jest marka Pasabahce specjalizująca się w produkcji szkła stołowego i ceramiki użytkowej. Powstała w roku 1934 i przez kolejne lata budowała konsekwentnie swoją pozycję, osiągając status światowego lidera branży. Oferowane przez firmę produkty, niezależnie od ich przeznaczenia, charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania oraz dopracowanym, ciekawym wzornictwem – od minimalizmu, do wyszukanych, bogato zdobionych form. Szeroka oferta firmy, doskonale zorganizowana dystrybucja, biura zlokalizowane w prawie 20 krajach na różnych kontynentach oraz przemyślana polityka cenowa sprawiają, że produkty Pasabahce należą do najczęściej wybieranych zarówno przez segment profesjonalnej gastronomii, jak i indywidualnych użytkowników na całym świecie.

Szeroki asortyment Pasabahce obejmuje praktycznie cały wachlarz produktów ze szkła i ceramiki. Są to m.in. kieliszki o zróżnicowanych kształtach i pojemnościach dedykowane różnym alkoholom, drinkom i koktajlom (do białego i czerwonego wina, wódki, martini, whisky, margarity), kieliszki i czarki do szampana, szklanki i pokale do różnych rodzajów piwa, salaterki, pucharki do lodów i deserów, karafki, dzbanki, filiżanki ze spodkiem, szklanki do napojów chłodzących, naczynia do miksowania z wylewką, szklanice barmańskie, solniczki, pieprzniczki, dzbanki na oliwę oraz popielniczki. Różnorodność kształtów i pojemności sprawia, że oferta Pasabahce zawiera wszystko, czego potrzebuje profesjonalnie zorganizowana restauracja, winiarnia lub pub, a ciekawe i eleganckie wzornictwo nawiązujące zarówno do tradycji, jak i najnowszych trendów zdobniczych podnosi walory estetyczne wszystkich oferowanych produktów, które stanowią prawdziwą ozdobę każdego stołu lub baru. Na swojej stronie internetowej firma chwali się, że jest producentem „pierwszego na świecie ultra higienicznego szkła”. Wszystkie artykuły z oferty Pasabahce są dopuszczone do kontaktu z żywnością i objęte gwarancją producenta.

Produkcja Pasabahce zlokalizowana jest w trzech zakładach w Turcji oraz w Egipcie, Bułgarii i Rosji. Firma zatrudnia łącznie ok. 6000 pracowników i eksportuje swoje produkty do ponad 140 krajów na całym świecie. Główne marki firmy – Pasabahce i Borcam oraz ich submarki Pasabahce Porselen i Pasabahce Professional obejmują ponad 20 tysięcy produktów. Oprócz produkcji szkła i ceramiki, Paşabahçe jest właścicielem 52 sklepów detalicznych z artykułami stołowymi i kuchennymi, które zlokalizowane są w Turcji oraz kilku krajach poza jej granicami. Sisecam Glassware, której częścią jest Pasabahce, zajmuje się także produkcją opakowań z papieru i kartonu. Na lokalnym rynku marka stanowi symbol najwyższej jakości i firmy godnej zaufania; wyznacza trendy i inspiruje. Trudno znaleźć w Turcji lokal gastronomiczny lub dom, w których produkty Pasabahce są nieobecne. Dzięki szerokiej ofercie naszego sklepu, najwyższej jakości szkło użytkowe pojawia się coraz częściej również w polskich lokalach i domach.